25. juuli 1996 kell 22:00

Eesti Tubakas koondab septembris

Boris Oksa ütlusel viiakse sigaretimarkide tootmine sügisel üle Rootsi ettevõtte emafirma Svenska Tobaksi tehasesse. Ta ütles, et hetkel on suur osa Eesti Tubaka töötajatest puhkusel.

Oks rääkis, et Eesti Tubaka tootmise üleviimine ettevõtte emafirma Svenska Tobaksi Malmös asuvasse tehasesse on siiski keerukas. Seetõttu on vaja Tallinnas augustis toota ette suurem varu sigarette, et ülekolimise ajal müügitulemused ei langeks, selgitas ta.

«Inimestele, kes koondamisele lähevad, maksame kompensatsiooni, nagu Eesti seadused ette näevad,» lubas Oks.

Töötajaile, kes koondatakse kuni kaks aastat enne pensionile minekut, maksab Eesti Tubakas Oksa sõnutsi pensioniealiseks saamiseni iga kuu rahasumma, mis on 50 protsenti töötaja praegusest palgast.

Aasta alguses töötas Eesti Tubakas 250 inimest. Jaanuaris hakkas Eestis kehtima uus maksuseadus, mille kohaselt võeti kohaliku tubakatööstuse toodangult maksusoodus. Eesti Tubaka tuumikinvestor Svenska Tobaks otsustas Eestis tubakatootmise lõpetada. Seejärel koondas Eesti Tubakas 45 inimest.

Oks rääkis, et Eesti Tubakast saab edaspidi müügifirma, mis hakkab Rootsis toodetud Eesti sigaretimarke siin turustama. Turustusfirmasse jääb tööle 50 inimest, ütles Oks.

Eesti Tubaka selle aasta esimese kuu majandusnäitajaid hinnates märkis Oks, et ehkki praegu on tootmismaht varasemate aastatega võrreldes poole võrra vähenenud, on rahalise käibe suurusjärk sama mis näiteks eelmisel aastal. «Sigarettide hind on mitu korda tõusnud,» selgitab ta.

Möödunud aastal oli Eesti Tubaka käive 340 miljonit krooni.

Hetkel kuum