25. juuli 1996 kell 22:00

Microlinki kuue kuu käive läheneb 100 miljonile

Võrreldes eelmise aasta esimese poolaastaga kasvas Microlinki käive 37 protsendi võrra. 1995. aasta esimesel poolaastal oli firma käive 71,3 miljonit krooni.

Rainer Nõlvaku ütlusel võib tulemusega rahule jääda. Ehkki mõnedes turu osades oleks käibe kasv võinud olla suurem, lisas ta.

Põhiosa, 84,3 miljonit krooni, rahvusvaheliselt tegutseva kontserni poolaasta käibest moodustas ASi Microlink käive. Eelmise aasta sama perioodiga võrreldes oli käibe kasv 24 protsenti.

Microlinki Leedu filiaali käive oli 3,2 miljonit krooni. Leedus oleks käive võinud suurem olla, kui seal ei oleks olnud panganduskriisi, märkis Nõlvak.

«Meie Panamas registreeritud arvutikomponentide hulgimüügifirma käive lõppenud poolaastal oli aga 9,8 miljonit krooni, eelmise aasta samal perioodil oli see 1,7 miljonit,» märkis Nõlvak. Microlinki Panamas registreeritud firma müüb suurema osa oma kaubast Beneluxi maadesse.

Suurimaks tagasilöögiks peab Nõlvak aga ekspordi vähenemist Venemaale 52 protsendi võrra. Tagasilöögi põhjuseks tõi ta T?et?eenia sõjategevuse tõttu kärbitud Vene riigiasutuste eelarved ning Eesti ja Venemaa pingelised suhted piiril.

Põhiosa Microlinki käibest moodustavad Microlinki Officeline-seeria arvutid ning firma ViewSonic monitorid, mis olid ühtlasi enimnõutavad ekspordiartiklid.

Hetkel kuum