11. august 1996 kell 22:00

Poliitikud kavaldasid ettevõtjad üle

Tööstuse keskliidu mehed ei mõelnud sammu võrra kaugemale,» sõnas Jüri Käo, «poliitikud tahtsid seda lepingut oma maine parandamiseks ja mõjujõu suurendamiseks.»

Rahulolematust koostöölepingu vastu, mille ETTK sõlmis 24. juulil valimisliiduga «Rahvuslik koostöö», kuhu kuuluvad Eesti maarahva erakond, maaliit, pensionäride ja perede liit ning Sinine erakond, on avaldanud ka mitmed teised töösturid.

Valimisliiduga «Rahvuslik koostöö» on koostöölepingu sõlminud ka Eesti põllumajandustootjate keskliit ning järgmisel nädalal kirjutatakse alla koostööleping Ühistegelise liiduga.

«Me kaalume oma tegevuse peatamist liidus,» teatas ASi Standard müügidirektor Enn Veskimägi. Me ei taha kuuluda poliitilisse, vaid apoliitilisse ettevõtjaid ühendavasse organisatsiooni, lisas ta. Veskimägi sõnul on tööstuse keskliidu juhatus kahestunud, ühel poolel tugev soov poliitilist haaret laiendada.

Haapsalu uksetehase peadirektor Ago Soomre ütles, et talle meeldiks, kui liit ka poliitikaga tegeleb. Kontekstis, kus koostööpartneriks valiti valimisliit «Rahvuslik koostöö», ta eriti rõõmus ei ole, lisas ta.

«Osa juhatuse liikmeid, ka mina, on selle vastu, et liit sekkub poliitikasse,» märkis Jüri Käo, kes on üks kolmeteistkümnest juhatuse liikmest. Käo sõnul on liidu sekkumine poliitikasse vastumeelne ka ASi Baltika peadirektorile Meelis Milderile, Saku õlletehase peadirektorile Cardo Remmelile ja Haapsalu KEKi juhatuse esimehele Koit Uusile. Ta ütles, et ettevõtjate liit ei tohi sõlmida koostöölepingut ühegi erakonnaga. Käo sõnul puudub tööstuse keskliidu juhatuse vahelisele lahkhelile selge lahendus. Nädala pärast tuleb see juhatuses ja volikogus taas arutusele ning Käo avaldas lootust, et liit jätkab apoliitilist joont.

Hetkel kuum