5. september 1996 kell 22:00

Moe edestab Rakvere tehast

Kangur rääkis, et Rakvere piiritusetehas ja Moe piiritusetehas on enam-vähem võrdse tootmisvõimsusega ettevõtted. Ka kohalikul turul ostetakse mõlema tehase toodangut võrdselt. «Moe on vana tegija, kellel on hästi sissetöötatud ekspordiliinid, mida meil seni ei olnud,» selgitas Kangur hetke mahajäämust.

Ta lisas veel, et Rakvere piiritusetehas alustas taas tootmistegevust alles nädal tagasi. Enne seda, suvekuudel, valmistati tehast selleks ette.

Moe piiritusetehas on firma juhatuse esimehe Arvo Andropovi sõnul töötanud viimasel kolmel nädalal stabiilselt.

Rakvere piiritusetehase majandusnäitajaid viimase kaheksa kuu kohta Arno Kangur ei öelnud. «Neid ei ole mul praegu käepärast,» teatas ta ja möönis, et näitajad ei ole praegu võrreldavad.

Küll on aga tema sõnul põhjust võrrelda tulemusi aasta lõpus, kuna Rakvere tehas leidis endale lõpuks maksujõulise kliendi Venemaal, kes peaks ostma praeguste arvestuste kohaselt poole Rakveres toodetud piiritusest.

Andropovi sõnul müüb Moe piiritusetehas keskeltläbi 54% oma toodangust Eestist väljaspool. Kohaliku turu seisu hinnates märkis ta, et turg on võrreldes aasta algusega stabiliseerumas.

Kanguri hinnangul ostetakse kohalikul turul piiritust umbes 20% rohkem kui eelmistel kuudel. «Võib-olla on veel vara öelda, kuna on alles kuu algus, kuid praegu on müük ilus,» lausus ta.

Hetkel kuum