11. september 1996 kell 22:00

Enim huvi äratas Rakvere lihakombinaat

EEA müüs 23. augustil lõppenud emissiooni käigus 29% ASi Rakvere Lihakombinaat, 24% ASi Estel, 25% ASi Rakvere Metsamajand, 24% ASi Tamsalu EPT ja 49% ASi Tootsi Turvas aktsiatest.

EEA nõukogu esimees Andres Lipstok ütles eile, et emissiooni käigus korjati käibelt ära üle 150 miljoni EVP-krooni. Rakvere lihakombinaadi aktsiate müügist laekus seejuures 132 miljonit EVP-krooni.

Erastamisagentuuri aktsiate avaliku müügi projekti juht Martin Kruus ütles, et seekord võtsid investorid asja veidi rahulikumalt. «Eelmine voor, kus oli müügis ka ASi Kalev aktsia, kuumenes veidi üle ja Kalevi aktsia hind kujunes liiga kõrgeks,» märkis ta.

Kruusi sõnul avaldas seekord voorule mõju ka asjaolu, et kaks viimast vooru on ajaliselt olnud suhteliselt lähestikku. Ilmselt pole investorid jõudnud väga palju EVPsid kokku osta, lisas ta.

«Samas see, et aktsiaid osteti siiski 150 miljoni EVP eest, annab põhjust rahul olla,» lausus Kruus.

Kruus rääkis, et ei ole veel analüüsinud, kui oluliselt investeerimisfondid mingite aktsiate ostmisel osalesid. Fondid tundsid varem huvi põhiliselt Rakvere Lihakombinaadi ASi ja ASi Tootsi Turvas vastu, lisas ta.

Kõige iseloomulikumaks näitajaks viimases vähemusaktsiate müügivoorus on Kruusi sõnul see, et jooksvas kahjumis oleva Rakvere lihakombinaadi aktsiate vastu tunti suurt huvi. «Investorid pidasid seda siiski ostmiskõlbulikuks,» nentis ta.

Tema sõnul tavaliselt kahjumis ettevõtete aktsiad sellist tähelepanu ei pälvi. Äripäeva andmeil alustati eile, pärast vähemusaktsiate müügi tulemuste kinnitamist, aktsiatega järelturul kauplemisega.

Rakvere lihakombinaadi aktsiaid ostetakse hinnaga 1,90 krooni aktsia eest.

Hetkel kuum