23. september 1996 kell 22:00

Koos olid ESB Finantskontori võlausaldajad

ESB Finantskontori võlausaldajate esimesel koosolekul arutati, kas finantskontori tegevus lõpetada või seda jätkata. Urmas Trossi sõnul, kes kinnitati koos Maire Armiga pankrotihalduriks, tuleb halduritel finantskontori tegevus sisuliselt üle võtta. See puudutab nii vara müüki kui ka laenude tagasinõudmist.

ESB Finantskontori tegevjuht Andres Süld ütles, et finantskontori majanduslik seis oli halb juba selle loomisest alates. Põhjuseks asjaolu, et parem osa Sotsiaalpanga laenuportfellist oli selleks ajaks juba laiali jagatud.

Põhiliselt mööblist ja kolmest autost koosneva pankrotivara müüki alustatakse Trossi kinnitusel lähinädalatel. Pärast seda, kui haldurid jõuavad täpsustada nõudeõigusi, lähevad ka need müüki. Urmas Tross avaldas arvamust, et selleks kulub nädal-paar.

Eile oli pankrotihalduritel kavas lõpetada töölepingud ESB Finantskontori seniste töötajatega, kellest osaga sõlmitakse uus leping. Tross ei osanud veel öelda, millised on Andres Süldi jätkamise tingimused, ehkki tal lasub tegevjuhina kohustus osaleda koos halduritega pankrotiprotsessis.

Viieliikmelisse pankrotitoimkonda valiti Eesti Panga, Ühispanga ja maksuameti esindaja, samuti kaks Sotsiaalpanga C-aktsionäri, kelle nõuded on kinnitatud juba ka kohtuotsusega.

ESB Finantskontori suurim võlausaldaja on Eesti Pank 206 miljoni krooniga, kellele nõude suuruselt järgnevad Innovatsioonipank 19,3 ja Ühispank 14,3 miljoni krooniga.

Urmas Tross ei teadnud veel, kas pankrotistunud ESB Finantskontor saab oma tegevust jätkata endistes Sotsiaalpanga ruumides Tartu maanteel.

Kümme päeva tagasi otsustas Tallinna volikogu anda hoone avaliku enampakkumise korras 25 aastaks kasutusvaldusse ja lähiajal on oodata sel eesmärgil konkursi väljakuulutamist.

Pankrotihaldur Maire Arm on kinnitanud, et ESB Finantskontor maksis seni hoone eest renti 400 000 krooni kuus.

Hetkel kuum