10. oktoober 1996 kell 22:00

Astlandal ehitusluba käes

Projekti heakskiitmine tähendab SRV Kinnisvara tegevdirektori Alvar Ildi sõnul sisuliselt ehitusloa saamist.

Ild märkis, et 10 000 ruutmeetri suuruse pangahoone rajamist Tallinna kaubamaja taga asuvale ehitusplatsile finantseerib Hoiupank ja hoone maksumuseks on planeeritud 110 miljonit krooni. Parkimismaja rahastamine, mis läheb maksma 50--55 miljonit krooni, pole Ildi sõnul veel lõplikult otsustatud. Ta ütles, et seetõttu ei taha ta ka parkimishoone tellijat veel avalikustada.

AS SRV Eesti Ehitus alustas Hoiupanga hoone ehitamise eeltöödega juba mõne aja eest. Pangahoone üleandmise tähtaeg on 1. november 1997.

Alvar Ildi sõnul ehitab ka parkimismaja SRV Eesti Ehitus ja ehituse alustamine on lähipäevade küsimus.

Hoiupanga juhatuse liikme Aimar Jugaste ütlusel plaanib Hoiupank järgmise aasta lõpul valmivasse peahoonesse ümber kolida kõik pangastruktuurid, mis asuvad praegu viies erinevas kohas.

Jugaste väitel jääb ka pärast uue hoone valmimist Tallinnas Raekoja platsil asuvas Hoiupanga kontoris alles kassasaal. Kinnisvarahindade tõustes kavatseb Hoiupank Jugaste sõnul Raekoja platsil asuva maja tulevikus maha müüa.

Kalle Rõõmuse arhitektuuribüroo juhataja Kalle Rõõmus, kes juhib kogu keskuse projekteerimist, ütles, et Hoiupanga uus peakontor tuleb erinev teistest pangahoonetest.

Projekteerijad on arvestanud Astlanda ärikeskuse rajamise teises etapis 20korruselise kõrghoone rajamisega, millest peab saama hotell.

Teise ehitusetapi algus pole veel teada, kuna kõrghoone projekti kinnitamine seisab muinsuskaitseametiga kooskõlastamise taga.

Hetkel kuum