10. oktoober 1996 kell 22:00

TOP laiendab spordipindu

Kolmapäeval tegi Hoiupank TOPile pakkumuse võtta soodsa protsendiga 15 miljonit krooni laenu, lisaks nõustus Hoiupank ära ostma TOPile antud sama suure Hansapanga laenu.

Oleme seadnud eesmärgiks sportimisvõimalusi tunduvalt suurendada, rääkis TOPi direktor Raimo Kägu. Lisaks olemasolevatele spordisaalidele ja ujulale ehitatakse endise messihalli asemele nelja mänguplatsiga tennisehall koos saunade ja basseinidega. Praegu jahtklubi poolt renditavatele pindadele tahetakse rajada squash'iväljak. Samuti ehitatakse välja jõusaal, tervisekeskus ja idamaiste võitluskunstide saal.

Kui eelmisel aastal võtsid TOPi ligi 50 000 ruutmeetri suurusest üldpinnast spordipinnad enda alla 3200 ruutmeetrit ja sellel aastal 4000 ruutmeetrit, siis järgmise aasta lõpus peaks see olema 7800 ruutmeetrit.

Praegu ehitab AS Koger & Sumberg TOPi endiste lao- ja garderoobipindade asemele välja Itaalia firma mööblikauplust ja Hansapanga filiaali. «See, mis alumine korrus sisse toob, peab ära toitma kaks ülemist korrust,» väitis Raimo Kägu jahtklubihoone kohta.

Suur osa TOPi üldpinnast on välja renditud jahtklubide liidule, kes on pinna edasi rentinud eri firmadele. Praegu käivad läbirääkimised jahtklubide liiduga väljarenditud pinna TOPi kasutusse saamise üle.

Kägu sõnul jagunevad TOPi sissetulekud spordipindadelt, hotellilt ja renditulust enam-vähem võrdselt. TOPi keskmine kaubanduspindade rendihind on 175 krooni ruutmeetrilt, büroopindadel 200 krooni ruutmeetrilt.

TOPi käesoleva aasta prognoositav käive on 50 miljonit krooni, mis on 10 miljonit suurem kui eelmisel aastal.

Kägu ütles, et TOP võttis Hoiupanga 15 miljoni krooni suuruse laenu kuni kaheksa-aastase tagasimaksmise tähtajaga. Laenu protsent on tema sõnul väga soodne.

«Vaatamata sellele, et oleme Hansapanga klient, ei saanud sedavõrd soodsast pakkumusest keelduda,» lisas Kägu. Ta ütles, et TOP võttis laenupakkumused kolmelt kommertspangalt, nende seas ka Hansapangalt.

1994. aastal investeeriti TOPi rekonstrueerimisse neli miljonit krooni ja eelmisel aastal 18 miljonit krooni.

Sellel aastal on renoveerimistöödeks kavas investeerida kokku kümme miljonit krooni.

TOPi järgmiseks aastaks planeeritud investeeringute maht on kuni 15 miljonit krooni.

Hetkel kuum