17. oktoober 1996 kell 22:00

Lukoil on aktiivne Kaliningradis

Lukoili president Vagit Alekperov ütles ajakirjanikele, et see laialdane kokkulepe hõlmab naftatootmist, toornafta ja naftatoodete müüki sealses piirkonnas, toornafta müüki lääne turgudele ja meres asuvate naftaleiukohtade hõlvamiseks varustuse tootmist.

«Kaliningradi nafta on äärmiselt kerge ja seda ei ole mõtet siin töödelda, kui puuduvad suured ekspordivõimalused,» ütles Alekperov. «Kasulikum on seda töödelda lääne turgudel, näiteks Poolas.»

Lukoil plaanib ka naftatöötlemissaaduste terminaali ehitamist oblasti Izhevskoje piirkonnas, kuid need plaanid ei ole veel valmis.

Alekperovi sõnul ei kavatse Lukoil Kaliningradi oblastisse naftatöötlemistehaseid rajada. Ta lisas, et Lukoilil pole plaanis teha koostööd lääne firmadega, mis piidlevad Läänemere mandrilava naftavarusid.

Lukoil ja tema Kaliningradi tütarettevõte Kaliningradmorneft on hinnanud, et sealsed naftavarud ulatuvad 60 miljoni tonnini. Eelmisel aastal tootsid nad 742 000 tonni toornaftat.

Vene Lukoil kavatseb piirata naftatoodete eksporti Euroopasse Tallinna, Ventspilsi ja Klaipeda sadama kaudu ning suunata see Kaliningradi.

Nii näeb ette Lukoili ja Kaliningradi hiljuti sõlmitud koostööleping.

Lukoil alustab nafta ja naftatoodete eksporti Kaliningradi kaudu pärast seda, kui ta on ehitanud sadamasse naftaterminaalid ja reservuaarid, ütles Lukoili president Vagit Alekperov. BNS-REUTER-ETA

Hetkel kuum