24. oktoober 1996 kell 22:00

Täna müüakse pankrotistunud Narova vara

«Kui midagi kokku ei varise ja midagi ei varastata, siis homme kell kaks kirjutame notari juures ostu-müügilepingule alla,» ütles pankrotihaldur Nõmmemees eile. Narova pankrotivara müük on korra edasi lükkunud, kuna siis käisid Narva kinnistusametis vargad.

Nõmmemehe sõnul ei ole ta küll näinud Armkomi äriplaani, kuid pidas tõenäoliseks, et kasutatakse samu turustamise liine, mis Narova puhul.

Nõmmemees rääkis, et pankrotivara ostjal ei lasu lepinguga mingeid erikohustusi. «Nad peavad säilitama ettevõtte tegevusprofiili, st jätkama mööblitootmist,» lisas ta.

Narova pankrotivara müügist saadud 7,25 mln krooniga rahuldatakse kõigepealt Virumaa kommertspanga 1,1 miljoni krooni suurune nõue. Järgnevalt tasutakse 4 mln krooni võlga ettevõtte töötajaile ning ülejäänud raha saab maksuamet.

Nõmmemees selgitas, et pankrotivara müügiga Narova pankrotimenetlus ei lõpe. Ettevõttel on tema sõnul üle 10 miljoni krooni debitoorseid võlgnevusi.

«Osa neist on muidugi lootusetud, aga midagi peaks saama,» teatas Nõmmemees. «Samuti ei tea ma veel, kui palju makstakse Narova nimel olevate Virumaa Kommertspanga aktsiate eest.»

AS Firma Narova kuulutati pankrotistunuks selle aasta veebruaris. Pankroti algataja oli firma juhtkond eesotsas ühe omaniku ja tollase peadirektori Valeri Mjatshiniga.

Mjatshin on varasemates intervjuudes mõista andnud, et jääb mööblifirma juhiks ka pärast Narova vara uuele omanikule üleminekut.

Naroval on võlgu kokku 65, 3 mln krooni. Firma vara, mis täna Armkomile müüakse, on pankroti väljakuulutamisest saadik kasutanud rendiettevõtted, kelle selle aasta kogukäibeks prognoosis Mjatshin 100 mln kr.

1995. aastal oli Narova käive 50 mln krooni. Enne pankrotistumist müüs ettevõte suurema osa toodangust Lääne-Euroopasse.

Hetkel kuum