28. oktoober 1996 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

Venemaa keskpank kiitis heaks meetmed, mis peaksid soosima Vene kommertspankade investeeringuid kodumaisesse kullatootmisse ja aitama luua kodumaist kullaturgu.

Keskpanga pressiteate kohaselt võivad vene kommertspangad uute reeglite kohaselt kaubelda kullaga spetsiaalsete «väärismetallikontode» kaudu ning võivad samuti anda piiratud mahus kullaga garanteeritud laene. REUTER-ETA

Eile ei töötanud ühistransport Belgias, sest töökohtade garanteerimist ning paremaid palgatingimusi nõudvad ametiühingud streikisid.

Suuremas osas riigist ei sõitnud esmaspäeval rongid, bussid ega töötanud side. Linnades sõitsid bussid, trammid ja allmaaraudtee oluliselt kärbitud sõiduplaani alusel.

Rahvusvahelised rongid Brüsselist ei väljunud, kuid lennujaam töötas normaalselt. AP-BNS

ELi välisministrid lükkasid eile edasi hääletuse USA Kuuba-vastase seaduse suhtes plaanitavate vastumeetmete kohta, et võita aega ja veenda ümber Euroopa komisjoni ettepanekusse tõrksalt suhtuvat Taanit.

Euroopa Liidu välisministrid põrkasid oma esmaspäevasel kohtumisel ülesaamatute raskuste taha. Vaatamata peaaegu üksmeelsele vastuseisule USA Helms-Burtoni seadusele, keeldus Taani aktsepteerimast ELi kavandatavaid meetmeid, kuna need võivad rikkuda Taani suveräänsust.

Taani vastuseis on seadnud küsimärgi alla ELi ühisrinde USA Kuuba-vastase seaduse vastu, mis võimaldab USA kodanikel esitada kohtuasju Kuuba võimude konfiskeeritud vara kasutavate välisfirmade vastu. AP-BNS

Poole Soomes kasutatavast arvutitarkvarast moodustavad ebaseaduslikud koopiad, selgus rahvusvaheliste tarkvaraorganisatsioonide SPA ja BSA korraldatud uurimusest. Soomes vähenes illegaalsete tarkvarakoopiate osakaal 1994. aasta 53 protsendilt mullu 50 protsendile. Euroopas tervikuna moodustas tarkvarapiraatlusest saadud kahju 52 miljardit krooni.

Ida-Euroopa riikides on tarkvara ebaseaduslik kopeerimine endiselt laialt levinud.

Kõige hullem on olukord Sloveenias, Venemaal, Bulgaarias ja Rumeenias, kus ligikaudu üheksa kümnendikku kasutusel olevatest programmidest on piraatkoopiad. STT-ETA

Hollandi pank ABN AMRO avas eile Helsingis oma esinduse. Hollandi pank ei ole veel teinud otsust harukontori avamise kohta Soome pealinnas, kuid peatselt otsustatakse ka see küsimus.

Rahvusvahelise pangana pakub AMRO kõiki traditsioonilisi pangateenuseid. AMRO on Euroopa suuruselt viies ja kogu maailmas neljateistkümnes pangakontsern. AMRO esindus avati Helsingi World Trade Centeris. STT-ETA

Augustis loodud Venemaa tööstusministeerium töötas välja ning esitas valitsusele läbivaatamiseks kodumaise tööstuse uue arengukontseptsiooni. Tööstusminister Juri Bespalovi sõnul on selle dokumendi vastuvõtmist valitsuses oodata juba lähipäevil.

Ministri sõnul on uue kontseptsiooni aluspõhimõtteks loobumine senisest struktuurist ning üleminek funktsionaalsele juhtimissüsteemile.

Ministeeriumi peamiseks rolliks peaks sealjuures jääma kodu- ja välismaiste investeeringute kaasamine. Bespalov rõhutas suurema tähelepanu osutamise vajadust kodumaistele investeeringutele, mille potentsiaali ta hindas 100 triljonile rublale (223 miljardit krooni). RIA NOVOSTI-ETA

Hetkel kuum