Artikkel
 • Kuula
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  Koonderakonna ja maarahva ühenduse ministrite ning riigikogu liikmete ühisnõupidamisel Lohusalus jõudsid koalitsiooni kaks osapoolt 1997. aasta riigieelarve osas varasemast lähedasematele seisukohtadele ning otsustasid enam suurendada sotsiaalsfääri kulutusi.
  Peaminister Tiit Vähi kinnitas Lohusalus, et järgmise aasta riigieelarve projekti struktuur ja prioriteedid peavad jääma paika, mis tähendab, et kaitseministeeriumi kulutusi ei vähendata, ütles koonderakonna fraktsiooni aseesimees Mati Meos.
  Vähi sõnul on eelarve edasise menetlemise käigus võimalik raha ümber tõsta eeskätt ministeeriumide siseselt. Vaatamata mõnedele eriarvamustele jäi seisukoht, et eelarve rõhuasetusi ei tohi muuta, üldiselt domineerima, kinnitas Meos.
  Vähi kinnitas, et pensionid suurenevad eeloleval aastal vastavuses inflatsiooni kasvuga. Võrreldes algselt kavandatuga, tuleb leida täiendavaid katteallikaid lastetoetuste suurendamiseks ning koolilõunate riigipoolseks väljamaksmiseks. ETA
  Riigikogu rahanduskomisjon lükkas tagasi mitu Isamaaliidu ettepanekut tuleva aasta eelarve eelnõu muutmiseks.
  Rahanduskomisjoni liige Jürgen Ligi ütles, et Isamaaliit tegi ettepaneku mitte tõsta tuleval aastal mootorikütuse aktsiisi ning samas parandada aktsiisi laekumist 40 protsendini ulatuva illegaalse kütuse arvel.
  Lõplikku otsust mootorikütuseaktsiisi tõstmise osas pole riigikogu veel langetanud. Aktsiisi laekumise parandamiseks oleks Isamaaliit pidanud esitama konkreetse mehhanismi, ütles Ligi.
  Isamaaliit tegi ka ettepaneku võtta tuleval aastal Eesti Mobiiltelefonilt omanikutuluna ära 100 miljonit krooni. BNS
  Rahvusvahelise valuutafondi (IMF) üle nädala Eestis töötanud missioon hindas Eesti saavutusi rahandusministeeriumi esindaja sõnul väga kõrgelt.
  «IMF on alati Eestiga rahul olnud,» ütles rahandusministeeriumi välislaenude ja -abi osakonna juhataja Agate Dalton. Eesti on IMFi jaoks Ida-Euroopa edu mudel, lisas ta.
  Missiooni eesmärk oli kontrollida Eesti valitsuse IMFile esitatud majanduspoliitika memorandumi täitmist üheksa kuu jooksul. Delegatsioon kohtus valitsuse ja keskpanga ametnikega. BNS
  Üleeile õhtul toimus ASi Viru Õlu aktsionäride erakorraline üldkoosolek, kus võeti vastu uus põhikiri ning muudeti õlletehase juhtimisstruktuuri. Nüüdsest juhivad Viru Õlut senise tegevdirektori asemel kollektiivselt tehase nõukogu ja juhatus.
  Koondatud tegevdirektor Toomas Varek ütles eile, et teda koondati talle teadmata põhjustel ja ootamatult.
  ASi Viru Õlu juhatuse liikme Marianne Paasi sõnutsi toimus Vareki ametikoha koondamine seaduspäraselt.
  Viie viimase tegevusaasta jooksul on ettevõtte 150 töötajast koondatud umbes pooled. Vareki sõnul ei ole rohkem inimesi võimalik koondada, vastasel juhul tuleks tehas kinni panna.
  Vareki sõnul on tänavune aasta ettevõttele raske olnud. Selle põhjuseks peab ta eelkõige aktsiisimaksu tõstmist ja õlle müügiks ebasoodsat suve. Samas aga ei ole tehas endise tegevdirektori väitel finantsraskustes.
  ASi Viru Õlu tehase tänavuse aasta toodang jääb alla 300 000 dekaliitri aastas ning kuulub maksustamise madalamasse gruppi. Müügitulemuste järgi on Viru Õlu sel aastal Eesti õlletootjate seas neljandal kohal. ÄP
  Eile oli Hoiupanga aktsia 7,2 miljoni kroonise käibega enimkaubeldud väärtpaber Tallinna väärtpaberibörsil.
  Aktsiaga sooritati 23 tehingut, mille käigus vahetas omanikku 179 383 aktsiat. Aktsia keskmiseks hinnaks kujunes 40,3 krooni.
  Üleeile oli Hoiupanga aktsiaga sooritatud tehingute kogukäive 4 miljonit krooni.
  Eile registreeris Tallinna väärtpaberibörs 230 531 aktsiaga 70 tehingut kogukäibega 11,99 miljonit krooni. ÄP
  Tallinna city hoonestusõiguse üle käivas vaidluses Kodumajagrupi ASi esindav vandeadvokaadi vanemabi Monika Sehver kinnitas, et kohtuvälise kompromissi otsingud lükkusid edasi järgmisse nädalasse. Sehveri sõnul oli kohtumise ärajäämise põhjuseks ühe osapoole esindaja väliskomandeering.
  Kodumajagrupi ja ASi TSM esindajate taotlusel lükkub samuti edasi Tallinna linnakohtus esmaspäevale kavandatud tsiviilvaidlus, milles Kodumajagrupp taotleb linnavalitsuse ja TSMi vahel Tallinna kesklinna sadamaala hoonestamiseks sõlmitud operaatorlepingu tühistamist. Haldusvaidlus, milles Kodumajagrupp taotleb operaatorlepingu sõlmimise aluseks olnud linnavalitsuse korralduse tühistamist, peaks kavade kohaselt jätkuma 21. novembril. ÄP
  Tartu ehitusfirma AS Linnaehitus alustab järgmisel nädalal Elvas autoklaase tootva ÜFi Elvex tootmishoone kõrvale büroohoone ehitamist. Elvexi peadirektor Andi Kasak ja Linnaehituse direktor Alar Kroodo kirjutavad täna alla ligi 4 mln kr suurusele lepingule. «Ehitus peab valmima järgmise aasta mai alguses,» ütles Kroodo.
  Kasaku sõnul asuvad Elvexi bürooruumid praegu tootmishoonest eemal rendipinnal. «Oma büroohoone on loomulik etapp ettevõtte arengus,» lisas Kasak. «Koondame uue hoone esimesele korrusele tehnikat ja tootmist teenindavad üksused. ÄP
  Eile tutvustas põllumajandusministeerium koostöös OECD (rahvusvaheline arengu -ja majanduskoostöö organisatsioon) ja Eesti põllumajandusspetsialistidega valminud ülevaateraamatut Eesti viimase kümne aasta põllumajanduspoliitikast.
  Raamatu koostamisel oli aluseks OECD poolt väljatöötatud põllumajandussaaduste tootmise ja tarbimise subsiidiumite meetod, mis võimaldas võrrelda Eesti põllumajanduspoliitikat teiste maadega.
  Põllumajandusministri Ilmar Mändmetsa sõnul oli selle ülevaate ettevalmistamine üks esimesi rahvusvahelisi projekte, kus eesti ja välismaa põllumajandusspetsialiste võeti kui võrdseid. ÄP
  Homme toimub Pärnu Rannahotelli konverentsisaalis Eesti turismifirmade liidu volikogu korraline sügiskoosolek.
  Koosolekul tulevad arutusele liikmeskonnaga küsimused Eesti turismi hetkeseisust, perspektiividest ja riiklikust turundusest räägib riigi turismiameti peadirektor Silvi Blumovitsh. Juttu tuleb käibemaksuseadusest ja selle rakendamisjuhendiga seonduvast problemaatikast ning Tourest 96 tulemustest.
  Lennukompanii Estonian Air juhtkond tutvustab oma perspektiive, DATA Telecomi tegevdirektor Neeme Takis räägib Travelnetis kättesaadavatest teenustest. ÄP
  Eesti juhtiv mobiilsideoperaator Eesti Mobiiltelefon (EMT) planeerib selle aasta käibeks 500 miljonit krooni.
  EMT peadirektor Tõnu Tee ütle, et ettevõtte kasumiks kujuneb tänavu ilmselt 30 protsenti käibest ehk 150--160 miljonit krooni.
  Tee sõnul pole loomulik, et kasum moodustab firma käibest nii suure osa, kui see oli Eesti Mobiiltelefonil möödunud aastal.
  Aasta lõpuks peaks valmima Eesti Mobiiltelefoni uus peahoone Lasnamäel. Firma kolib uude hoonesse jaanuari lõpus. BNS KAUBANDUSDEFITSIIT ULATUS III KVARTALIS 3,4 MILJARDINI
  Eesti väliskaubanduse defitsiit oli tänavu kolmandas kvartalis 3,4 miljardit, sealhulgas septembris 1,1 miljardit krooni.
  Möödunud aasta sama ajaga võrreldes on kaupade eksport tänavu üheksa kuuga kasvanud 1,1 ja import 1,2 korda.
  Eesti vedas kolmandas kvartalis kaupu välja 6,37 miljardi ja tõi sisse 9,775 miljardi krooni eest.
  Septembris vedas Eesti kaupu välja 2,169 miljardi ja sisse 3,287 miljardi väärtuses. BNS
  Tallinna Soojuse 60 miljoni kroonise mahuga võlakirjade emissioon lõppes poolteisekordse ülemärkimisega.
  Kinnisel emissioonil levitatud kolmekuuliste võlakirjade aastane tootlus on 9,23 protsenti. Emissioon toimus Hansapanga ja Hoiupanga konsortsiumi vahendusel.
  Tallinna Soojuse juhatuse esimehe Leonid Lipavski sõnul oli emissioon tingitud eeskätt soojatarbijate suurest võlgnevusest. See on pidevalt üle 100 miljoni krooni. Võlgnevuse tõttu pidi Tallinna Soojus alanud kütteperioodiks vajaliku kütuse ostmiseks hankima raha emissiooni kaudu. BNS
  Novembri keskpaigas alustab Leedus tööd Eesti ühe suurema õhutranspordi ekspedeerimisfirma, ASi Air Cargo Estonia tütarettevõte UAB Ace Logistics.
  ASi Air Cargo Estonia turundusdirektor Urmas Oru ütles, et tütarettevõte Vilniuse lennujaamas alustab 19. novembril. Oru rääkis, et otsuse luua Leedu tütarettevõte tingis tõsiasi, et suured lennukompaniid ja välisfirmad käsitlevad Balti riike majanduslikult ühtse regioonina.
  Kui Leedus läheb hästi, võidakse lähiajal, kuid mitte järgmisel aastal, ka Lätti minna, lisas ta Oru. ÄP
  Eelmise Äripäeva artikli «Riigitelevisiooni saated endiselt edukad» (lk 8) juures avaldatud Tallinna televaatajaid kujutavasse graafikusse oli toimetuse süül sattunud eksitav viga. Telekanalite osakaal jaguneb Tallinnas järgmiselt: ORT 24,5%, ETV 17,3%, Kanal 2 16,9%, TV3 6,8%, RTR 5,5% ja muud 29%. ÄP
 • Hetkel kuum
Era- ja riskikapitali ühenduse juht: investeeringutest väljumisi napib, mure lahendamiseks pingutatakse
Investeeringute likviidsuse tagamiseks võtavad fondivalitsejad kasutusele uued strateegiad, kirjutab Eesti Era- ja Riskikapitali Assotsiatsiooni juhatuse esimees Kaari Kink.
Investeeringute likviidsuse tagamiseks võtavad fondivalitsejad kasutusele uued strateegiad, kirjutab Eesti Era- ja Riskikapitali Assotsiatsiooni juhatuse esimees Kaari Kink.
Nvidia tulemuste ärevas ootuses sulgusid USA indeksid õrnalt rohelises
Kui USA turud avanesid teisipäeval punases, siis päeva lõpuks jõudsid indeksid kergelt plussi: S&P 500 tõusis +0,27%, Dow 30 kerkis +0,2% ning Nasdaq edenes +0,22%.
Kui USA turud avanesid teisipäeval punases, siis päeva lõpuks jõudsid indeksid kergelt plussi: S&P 500 tõusis +0,27%, Dow 30 kerkis +0,2% ning Nasdaq edenes +0,22%.
Articles republished from the Financial Times
Reaalajas börsiinfo
Aastaaruande esitamine saab olla lihtne ehk rakendus, mis muudab mikroettevõtjate elu
Paljud väikeettevõtted on hädas majandusaasta aruande koostamisega. Tänavu aasta alguses kustutati äriregistrist koguni 23 000 ettevõtet, kellel oli pikem aruande esitamise võlgnevus. Väikefirmade valupunkti aitab leevendada tööriist nimega minuaastaaruanne.ee.
Paljud väikeettevõtted on hädas majandusaasta aruande koostamisega. Tänavu aasta alguses kustutati äriregistrist koguni 23 000 ettevõtet, kellel oli pikem aruande esitamise võlgnevus. Väikefirmade valupunkti aitab leevendada tööriist nimega minuaastaaruanne.ee.
Gasellid
Kiiresti kasvavate firmade liikumist toetavad:
Gaselli KongressAJ TootedFinora BankGBC Team | Salesforce
Uusi turge vallutava Eesti firma toodet jäljendavad nii hiinlased kui britid
Pärnumaal toodetud kännupuurid viisid masinatööstuse Dipperfox Euroopa kõige kiiremini kasvavate ettevõtete etteotsa, kuid ainulaadse toote menu sütitab jäljendajaid Hiinast kuni Ühendkuningriigini.
Pärnumaal toodetud kännupuurid viisid masinatööstuse Dipperfox Euroopa kõige kiiremini kasvavate ettevõtete etteotsa, kuid ainulaadse toote menu sütitab jäljendajaid Hiinast kuni Ühendkuningriigini.
Kunman asus juhtima oma suures kahjumis joogiveefirmat
Pudelivee tootja Haage Joogid langes eelmisel aastal 1,9 miljoni euro suurusesse miinusesse ning firma juhatusse jäi vaid selle ainus omanik Vello Kunman.
Pudelivee tootja Haage Joogid langes eelmisel aastal 1,9 miljoni euro suurusesse miinusesse ning firma juhatusse jäi vaid selle ainus omanik Vello Kunman.
Modera juht: elektriautobuumil on pidurid peal
Hoolimata rohepöördest on elektriautode nõudlus oodatust madalam ning Euroopa regulaatorid on hiinlaste lõksus, kirjutab automüügi tarkvaraettevõtte Modera tegevjuht Raido Toonekurg.
Hoolimata rohepöördest on elektriautode nõudlus oodatust madalam ning Euroopa regulaatorid on hiinlaste lõksus, kirjutab automüügi tarkvaraettevõtte Modera tegevjuht Raido Toonekurg.
Modera juht: elektriautobuumil on pidurid peal
Hoolimata rohepöördest on elektriautode nõudlus oodatust madalam ning Euroopa regulaatorid on hiinlaste lõksus, kirjutab automüügi tarkvaraettevõtte Modera tegevjuht Raido Toonekurg.
Hoolimata rohepöördest on elektriautode nõudlus oodatust madalam ning Euroopa regulaatorid on hiinlaste lõksus, kirjutab automüügi tarkvaraettevõtte Modera tegevjuht Raido Toonekurg.
Netanyahu vahistamise taotlus lööb lääneriigid kahte leeri
Euroopa riikide valitsused on reaktsioonides rahvusvahelise kriminaalkohtu eilse süüdistuse osas eri meelt, Joe Bideni paneb see aga keerulisse seisu.
Euroopa riikide valitsused on reaktsioonides rahvusvahelise kriminaalkohtu eilse süüdistuse osas eri meelt, Joe Bideni paneb see aga keerulisse seisu.
Setod protestivad: Koidula piiripunktis ootab sadu veokeid, riik tahab selle aga ööseks sulgeda
Riigi plaan sulgeda Koidula piiripunkt öiseks ajaks on Setomaa vallajuhid tigedaks ajanud, kirjutab Logistikauudised.
Riigi plaan sulgeda Koidula piiripunkt öiseks ajaks on Setomaa vallajuhid tigedaks ajanud, kirjutab Logistikauudised.