24. november 1996 kell 22:00

Leedu hakkab pangakriisist üle saama

Leedu Panga juht märkis, et alates aasta algusest on kõikide Leedu kommertspankade kapital ning aktivad järsult suurenenud. «See on positiivne nähtus ja pankade tegevuse paranemise oluline eeltingimus,» ütles Sarkinas. Klientide arvu suurenemine ning erahoiuste kasv kinnitavad, et inimeste usaldus Leedu pankade suhtes taastub.

1. oktoobri seisuga täitis kolmeteistkümnest Leedu kommertspangast seitse kõik keskpanga kehtestatud riskinõuded. Need pangad olid Vilniuse Pank, Tauras Pank, Snoras Pank, Hermis Pank, Ukis Pank, Shiauliai Pank ja Zemes Ukis Pank.

Hoiuste maht pankades on pidevalt suurenenud ja pankadevaheline turg, mis aasta esimese viie kuuga peaaegu välja suri, näitab toibumise märke.

Viimase kolme kuuga on pankadevaheliste laenude maht kõikunud 30 ja 70 miljoni liti vahel, kusjuures aasta esimese kolme kuu jooksul oli vastav näitaja vaid 5--10 miljonit litti.

Samas jääb pankadevaheline turg ikka veel tugevasti alla 1995. aasta algusele, mil pangad laenasid omavahel igal kuul kuni 225 miljonit litti.

Sarkinas märkis, et keskpanga valuutareservid jäid novembris oktoobrikuu tasemele.

16. novembri seisuga oli keskpanga valuutareserv 760 miljonit USA dollarit. BNS-ETA

Hetkel kuum