26. november 1996 kell 22:00

Hobusekasvandusel mitu ostuhuvilist

Tori hobusekasvanduse varade likvideerimiseks korraldatud müügikonkursi esmaspäevaõhtuseks tähtajaks laekus neli sooviavaldust, millest kolme osas hakatakse pidama läbirääkimisi ostu-müügilepingu sõlmimiseks, teatas likvideerimiskomisjoni esimees Rein Seljamäe.

Seljamäe ütles, et läbirääkimisi alustatakse järgmisel nädalal ja enne lepingule alla kirjutamist ei soovi ta ostjate kohta midagi öelda. Ta rõhutas, et kandidaadi valikul ei ole määrav mitte ainult kõige suurem rahasumma, vaid muud tingimused, nagu tööhõive jne.

Põllumajandusministeeriumi haldusalas oleval Tori riigimajandil on mõnda aega lasunud umbes 2,4 miljoni krooni suurune võlg riigimaksude ja pangalaenu näol. Ministeerium otsustas kasvanduse likvideerida, et see hiljem erastada. Esialgu jäävad ligi 150 tõuhobust ja tallid riigile ning ülejäänud vara ostja võtab need rendile.

Tori hobusekasvanduse direktor Jaak Ehrlich on varem öelnud hobuste ja tallide bilansiliseks väärtuseks umbes miljoni krooni. Konkursil müüdava vara bilansiline väärtus on Seljamäe sõnul 4,6 miljonit krooni. ÄP

Hetkel kuum