28. november 1996 kell 22:00

Mærsk loob ühise reisibüroo laevafirmaga

Uus reisibüroo alustab tegevust tuleva aasta algusest ning sellel on kokku 235 töötajat. Uus firma on suuruselt teine Taani reisibüroo, millel on juba esindus Rootsis, Norras ja ka Suurbritannias, kuhu DFDSil on mitu laevaliini.

Ühinemise põhjuseks nimetavad taanlased asjaolu, et tuleviku konkurentsis peavad vastu ainult suured firmad, kellel on piisavalt raha, et luua hästi toimiv arvutivõrk. Arvutivõrk on vajalik selleks, et kliendid saaksid kõik tellimused teha ühes paigas. Et niisuguste investeeringutega toime tulla, luuaksegi Mærsk DFDS Travel.

Kui praegu käib põhiline asjaajamine telefoni teel, siis edaspidi on firmal kavas klientide paremaks teenindamiseks luua moodne arvutivõrk, ütles uue firma tegevdirektor Lene H. Steenberg, kes enne juhtis Mærsk Travelit.

Uue reisifirma aktsiad jagunevad Mærski ja DFDSi vahel võrdselt. Mærsk kuulub Taani suurima kontserni A. P. Møller koosseisu, mille käive on 120 miljardit Eesti krooni. DFDS kuulub omakorda laevanduskontsernile Lauritzen, mis on Taani üks suuremaid börsil noteeritud firmasid. DI

Hetkel kuum