9. detsember 1996 kell 22:00

Viljandi garaazhiuksi saadab müügiedu

Soojustatud garaazhiuksi tootev Kinema Doors loodi seetõttu, et Eestis suurenes nõudlus ülestõstetavate garaazhiuste järele. «Nii optimistlikke prognoose me küll ei teinud, et esimese kahe kuuga meilt sada ust ostetakse,» tunnistas firma müügidirektor Sven Kotkas. Tema sõnul kujuneb 15 töötajaga firma tänavuseks käibeks 2,5 miljonit krooni.

Järgmisel aastal tahab Kinema Doors toota garaazhiuksi 13 miljoni ja 1998. aastal kuni 50 miljoni krooni eest. «Meie tegevus näitab, et tugeva äriplaaniga on võimalik ka väljaspool Tallinna edukalt väiketootmist arendada,» ütles Kotkas. Seni on enam tellimusi tulnud Tallinnast ja Tartust.

Neli aastat tagasi asutasid Margus Rekor ja Sven Kotkas Viljandis vahendusfirma M.S. Group, mis tegeleb mitmesuguste Euroopas valmistatud uste importimisega Eestisse, Lätisse ja Leetu.

Firma 25 miljoni krooni suurusest aastakäibest moodustab ligi 80 protsenti Taani firma Nassau tööstususte müük, hooldus ja paigaldus. Kuna Taanis valmistatud garaazhiuksed osutusid aga Eesti eramajaomanikele kalliks, asutati oma tehas.

Balti riikides müüb OÜ Kinema Doors tänavu kokku ligi 6000 mitmesugust garaazhiust.

Hetkel kuum