5. jaanuar 1997 kell 22:00

Puidu väljaveo keelu rakendamine lükkus edasi

«Määrus läheb muutmisele,» ütles Kairi Ringo põllumajandusministeeriumi toidukontrolli osakonnast. Tema sõnul on põhiprobleem tekkinud puidu ekspordiga nende sadamate kaudu, mis määrusest välja jäid.

Poole aasta jooksul valmistab põllumajandusministeerium ette uue eelnõu toidukauba ja taimede sisse- ja väljaveo kontrollimiseks, lausus Kairi Ringo. Selle nädala lõpul algavad läbirääkimised teede- ja sideministeeriumiga, et sadamate nimekiri uuesti läbi vaadata, lisas ta.

Teede- ja sideministeerium on huvitatud, et määrus sadamate tegevust ei piiraks, lausus ministeeriumi asekantsler Viktor Palmet. Taimede ja toidukauba veo piiramise võimaluste kompleks on tunduvalt laiem piirangutest transpordisõlmede kasutamisele, sõnas ta.

Viktor Palmeti väitel osalevad sel nädalal algavatel nõupidamistel peale ministeeriumide töötajate ka sadamate liidu, laevaomanike liidu ja ekspediitorite liidu esindajad.

Idee on arendada väiksemates sadamates väljakutsega inspektoripunktid, et sadamad avatuks jääksid, lausus Palmet.

Põllumajandusministeeriumi arvutuste järgi läheb ühe statsionaarse tollipunkti ülalpidamine aastas maksma pool miljonit krooni.

Ekspediitorid ja sadamate liit on pakkunud välja lahenduse, et inspektorite transpordikulutused väljasõidul katta, teatas Palmet.

Väljakutsega tollipunktid on probleemi lahendamise variant, mida läbirääkimistel ilmselt arutatakse, ütles Kairi Ringo. «See on üks võimalus,» sõnas ta.

Möödunud aasta 6. septembril kinnitas valitsus määrusega toidukauba, toidulisandi, lisaainete, taimede ja taimsete saaduste impordiks ja ekspordiks lubatud tollipunktid.

Tänavu 1. jaanuaril jõustuma pidanud määruse kohaselt olnuks sadamatest nimekirjas Tallinna linnasadam, Kopli, Muuga ja Pärnu sadam statsionaarselt ning Lehtma ja Roomassaare sadam väljakutse korral.

Hetkel kuum