Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Politsei näitab halba eeskuju
Äripäev on korduvalt imestanud, miks riigiametnikele on loodud võimalused suhtuda maksumaksja rahasse kui isiklikesse säästudesse. Nüüd on politsei majandustegevust kontrollinud riigikontroll tuvastanud, et politseiamet kasutas paaril möödunud aastal ebasihipäraselt kolme miljonit krooni, ostes juhtkonnale sõiduautosid ja ühe ametikorteri, mille maksumus on võrdne lukskorteri omaga.
Riigikontroll on tuvastanud rikkumisi ka Harju politseiprefektuuris, kus seoses kolimisega Tallinnast Sauele müüdi erafirmale ülisoodsalt prefektuuri bilanssi läinud endise kohaliku EPT maja ja masinad. Prefektuuri töötajad aga võisid alghinnaga eelisjärjekorras osta kõike, mida soovisid.
Kui lisada nendele faktidele veel terve rida distsipliinirikkumisi ja kriminaalkuritegusid, mida politseinikud on viimasel ajal korda saatnud, jääb Eesti politseist küll mulje kui raskestikasvatatavast poisikesest, kes vajaks hädasti erikooli abi.
Tundlikke kliendiandmeid omavad advokaadibürood on küberkurjategijate pidevas huviorbiidis, mistõttu nõuab advokatuur, et küberturvalisus oleks tagatud kõrgeimal tasemel. Et nõuded saaksid täidetud ka päriselt ning ka töötajate teadlikkus tõstetud, on mõistlik kaasata oma ala spetsialistid, usub advokaadibüroo TARK juhtivpartner Tanel Tark.