8. jaanuar 1997 kell 22:00

Linaketrajate AS pankrotistus

Linaketrajate võlad on ligi veerandsada miljonit krooni, millest 17 miljonit moodustavad võlad emafirmale Herdmans Holding PLC.

Herdmans Holding PLC esindaja Eestis Tõnu Tuulas lausus, et töötajad on praegu õnnetus seisus, kuna nad ei ole võtnud endale advokaati, kes neid esindaks.

Linaketrajate ASi pankrotihalduriks määratud vandeadvokaadi abi Janek Valdma lõpetas käskkirjaga mõni päev tagasi seni kehtinud töölepingud töötajatega. Ta lausus, et töötajate nõuete rahuldamiseks tuleb küsida osa raha riigilt, osa töötasu on võimalik maksta kinni pankrotivara arvel.

Kokku on Valdma sõnutsi pankrotivarasid veidi üle 600 000 krooni, millest põhilise osa moodustab nõue firma Baltex vastu. Valdma pidas reaalseks raha Baltexilt kätte saada.

Pankrotiavalduse andsid omanike esindajad Tallinna linnakohtusse pärast juhatuse koosoleku ja üldkoosoleku vastavat otsust 8. novembril. Taotluse vara müügiks olid esitanud Eesti Ühispank ja Krediidipank, kellele oli Linaketrajate AS võlgu üle 30 miljoni krooni.

Valdma sõnutsi on Pärnu linavabrikut praegu veel võimalik tööle panna. Kuid kui seda nüüd kohe ei tehta, kaob linatööstus Eestis üldse ära, lisas ta.

Linaketrajate ASi võlausaldajate esimene üldkoosolek toimub 21. jaanuaril.

Hetkel kuum