13. jaanuar 1997 kell 22:00

Norra gaasivarud said täiendust

Norra naftakompanii Saga Petroleum on Haltenbankenil avastanud uue gaasileiukoha, mille varusid hinnatakse 200 mld kuupmeetrini. Koos varasemate leiukohtadega ulatuvad kompanii gaasivarud Haltenbankenil 350 miljardi kuupmeetrini, müügiväärtusega kuni 200 miljardit Norra krooni.

Gaasileid tõstab uuesti päevakorda gaasijuhtme rajamise Haltenbankenilt Rootsi ja edasi Soome, milles on nähtud ka üht võimalikku lahendit Rootsi energiaprobleemile. Aruteludes tulevaste turgude üle on korduvalt kaalutud Haltenbankeni gaasi müüki Rootsi, Soome ja Baltimaadesse. Põhjala gaasijuhtme rajamist toetab ka Norra peaminister Thorbjörn Jagland.

Norra seni suurimad gaasivarud asuvad Trollfältnis, kust Euroopa kontinendile on kavas tarnida 1300 m³ gaasi. Gaasivälja ekspluateerimiseks on investeeritud ligikaudu 50 miljardit krooni.

Haltenbankeni gaasileiuga on Norra kindlustanud juba praegu tulvil riigikassasse veelgi suuremad tulud. Momendil takistab müüki Euroopas asuvate klientidega sõlmitud tarnelepingute vähesus. DI

Hetkel kuum