15. jaanuar 1997 kell 22:00

Tartu teaduspark jätkab uue juhatusega

Teaduspargi nõukogu esimees Tartu ülikooli teoreetilise ja arvutikeemia õppetooli juhataja professor Mati Karelson ütles, et Enn Erme valis oma meeskonna ise. «See oli tema põhitingimus, et jätkata tegevdirektorina,» lisas Karelson.

Erme sõnul käib praegu sihtasutuse registreerimine. Teaduspark pole veel majandustegevust alustanud, ütles ta. «Viis asutajaliiget on osaliselt rahalise sissekande teinud, varaline sissemakse hoonete ja seadmete näol on veel tegemata,» lisas Erme. Tartu teaduspargi asutajaliikmed on Tartu linn, Tartu maakond, Tartu ülikool, põllumajandusülikool ja füüsikainstituut.

Enn Erme lõpetas Tallinna tehnikaülikooli peenmehaanika erialal. Ta on töötanud viimased kolm aastat Tartu teaduspargi asedirektorina, alates 1984. a juhtis ta teaduste akadeemia spetsiaalset konstrueerimisbürood, kus valmistati laserseadmeid.

Mati Karelsoni sõnul on Tartu teaduspark olnud seni inkubatsioonikeskus, mis tõmbab ligi modernse tootmistehnoloogiaga firmasid. Ta lisas, et teaduspargi esmane ülesanne on lähendada linna, maakonda ja kõrgkoole.

«Teaduspark peaks otsima majanduslikult põhjendatud tootmistellimusi, mida teadlased täidaksid,» lausus Karelson. «Meie teadlased on piisavalt kvalifitseeritud, et täita eri ülesandeid.»

Karelson lisas, et teaduspark võiks edukalt toimida ka tehnoloogilise konsultatsiooni keskusena firmade jaoks.

Tartu teaduspargi endine direktor Raivo Tamkivi tegeleb alates novembrist Tallinna tehnikaülikooli innovatsioonikeskuse moodustamisega. Ta ei välista, et tulevikus võivad asutatav innovatsioonikeskus ja Tallinna tehnoloogiapark ühte sulanduda. Tamkivi ütles, et Tartu teaduspargis jätkab ta eelkõige välissuhete arendamist.

Neli aastat munitsipaalettevõttena tegutsenud Tartu teaduspargi arendusfirma muudeti sihtasutuseks novembri alguses.

Hetkel kuum