11. veebruar 1997 kell 22:00

Eesti Telefoni kinnisvaratehing

Avalik enampakkumine kahe hoonega kinnistu müükipaneku kohta kuulutati välja kaks nädalat tagasi. Eesti Telefoni kinnisvara allüksuse tehnovõrkude peaspetsialisti Tiit Puki väitel oli huvilisi 13--14, kuid tähtajaks laekus kolm pakkumust. «Kõik pakkumused kinnistu ostuks esitati kinnisvarafirmade kaudu,» lausus ta.

Kas kinnisvarabürood esitasid pakkumuse oma nimel või klientide volitatud isikutena, ei osanud Pukk öelda.

Puki sõnul kavatsevad võimalikud ostjad kahest kinnistul asuvast hoonest suuremasse ehitada üürikorterid, hotelli või büroopinnad. Tootmist ei ole sinna keegi planeerinud, lisas ta.

Pukk märkis, et Eesti Telefon soovib maha müüa kõik neile kuuluvad hooned, mis ei ole otseselt seotud sideteenuse pakkumisega. Seni müüdud hoonete koguhind on väiksem kui praegu müüki pandud kinnistul vanalinnas, rääkis Pukk.

Valitsuse ja Eesti Telefoni vahel sõlmitud kontsessioonilepingu kohaselt on riigil Eesti Telefoni põhivara ostmisel eelisostuõigus. «Kõigepealt toimub enampakkumine ja seal selguva hinnaga on riigil õigus 30 päeva jooksul kinnistu ära osta,» selgitas Pukk.

Kui riik oma eelisõigust ei kasuta, läheb kinnistu enampakkumise võitjale. Seni ei ole riik oma eelisostuõigust Eesti Telefoni põhivara ostmiseks rakendanud, lisas Pukk.

Üks müüdavatest hoonetest on viiekorruseline üldpinnaga 2719 ruutmeetrit ja teine kolmekorruseline üldpinnaga 209 ruutmeetrit. Ühtse terviku moodustavate hoonete juurde kuulub ka 1607ruutmeetrine krunt.

Varem asusid neis majades Eesti Telefoni kontoriruumid, analoogjaam ja teeninduspunkt.

Eesti Telefonile kuulub Tallinnas ligi poolsada hoonet.

Hetkel kuum