16. veebruar 1997 kell 22:00

ETK Mööbli peadirektor lahkus töölt

«Juhi ja omaniku vaated firmale erinevad,» tunnistas Eensalu. Tema väitel on ETK Mööbli olukord täna määratlemata. «Omanik peab selgeks tegema oma soovid,» põhjendas Eensalu. ETK Mööbel on Eesti tarbijateühistute keskühistu mööblitootmisega tegelev tütarettevõte.

ETK Mööbli juhatuse esimees ja ETK tootmisdirektor Juhan Tuppits väitis, et probleem omanike ja Eensalu vahel ei ole nii terav, kui on tõstatatud. «Igal inimesel on õigus töökohta valida või sellest loobuda,» kommenteeris ta.

Eensalu sõnul vajab ETK Mööbel tootmise kaasajastamiseks kiireid investeeringuid. Samas on ETK juhid kinnitanud, et ühistu eesmärk on eelisarendada kaubandust.

Väitega, et ETK on valiku ees, kas kohesed investeeringud mööblifirmasse või ETK Mööbli aktsiate müümine, Juhan Tuppits ei nõustunud. «Loomulikult on firma müük omaniku õigus, aga küsimust ei ole nii tõstatatud,» ütles ta. Et ETK Mööblisse investeeritud ei ole, ei tähenda, et omanikud sellest keeldunud oleks, lisas Tuppits.

ETK Mööbli mulluseid majandusnäitajaid Tuppits avalikustada ei soovinud. «Need ei ole veel audiitorini jõudnud,» põhjendas ta. Raivo Eensalu sõnul andis mööblitootmine eelmisel aastal kasumit.

Raivo Eensalu asus ETK Mööbli peadirektorina tööle 1995. a lõpul, enne seda oli ta majandusministeeriumi osakonnajuhataja.

Alates tänasest on ETK Mööbli peadirektor senine tootmisdirektor Tõnu Kõlla.

Hetkel kuum