18. veebruar 1997 kell 22:00

Leksi aktsiad tulevad müüki

Tallinna Panga emissiooniosakonna juhataja Guido Klaas ütles, et aktsiate müük on vajalik väikeaktsionäride osakaalu suurendamiseks ja aktsiate likviidsuse parandamiseks.

Leksi juhtkond on varem teatanud oma kavatsusest viia firma aktsiad Tallinna väärtpaberibörsi lisanimekirja. Börsi reeglite kohaselt peab selleks vähemalt veerand aktsiatest olema vabalt võõrandatav ehk väikeinvestorite omanduses.

Avalikku müüki tulevate aktsiate koguse otsustavad Leksi praegused omanikud, ütles Klaas. «Peaasi on saavutada väikeaktsionäride osakaalu oluline suurenemine,» lisas ta.

Guido Klaasi kinnitusel teeb Tallinna Pank kõik endast sõltuva, et aktsiate müügi tulemusel tekiks Leksile juurde võimalikult palju uusi osanikke.

Tallinna Panga prognoosi kohaselt ostetakse müüki tulevad Leksi aktsiad ära paari päevaga.

Klaas avaldas veendumust, et Leksi pääsemiseks Tallinna väärtpaberibörsi lisanimekirja esitab Tallinna Pank taotluse kindlasti enne suve. Samas ei prognoosinud ta, millal Leks tegelikult börsile jõuab.

«Mingeid kindlaid tähtaegu ei saa praegu nimetada,» lausus Klaas. «Taotluse esitamine ei ole veel börsile pääsemine, sest börsi noteerimiskomisjon võib esitada täiendavaid nõudmisi ja tingimusi.»

Leksi juhi Raul Kastani sõnul on praegu kindel üksnes see, et märtsi keskel saab teoks 1996. aasta majandustulemuste audit, millele võimalikult kiiresti järgneb aktsiaemissioon. Selle tulemusel peab väikeaktsionäride osa jõudma börsil nõutud 25 protsendini.

Leksi praegune aktsiakapitali suurus on 38 miljonit krooni, millest 52 protsenti kuulub Tallinna Pangale ning veidi üle kümnendiku väikeaktsionäridele.

Emissiooni suuruseks kujuneb Kastani teatel 8 miljonit krooni, millest 4 miljonit läheb optsiooni korras Leksi oma töötajatele (väljaostmiseks kolme aasta pärast), 2,1 protsenti Tallinna Pangale tema osaluse säilitamiseks ja 1,9 miljonit avalikku müüki.

Hetkel kuum