20. veebruar 1997 kell 22:00

ETFC Grupp sihib 3miljardilist aastakäivet

ASi ETFC Grupp juhatuse esimees Ants Laos kinnitas, et tänaseks on kontserni omanikud saanud valmis selle aasta arengukava, mis näeb ette kontserni muutmise rahvusvaheliseks.

Laose sõnul ollakse valmis nii piima-, liha-, kondiitri- kui ka joogitööstuse laiendamiseks välismaale. «Sellel aastal investeerime 150 miljonit ja meil olemas veel laenu võtmise potentsiaal,» lausus ta.

Laos märkis, et praeguste kavade kohaselt on võimalik ettevõtte laienemine nii Venemaale, Ukrainasse kui ka teistesse Balti riikidesse.

Möödunud aastal investeerisid ETFC Grupi ettevõtted kokku 107 miljonit krooni. 1998. aastaks plaanitakse saavutada kontserni puhaskasumiks 150--180 miljonit krooni.

ASi Mainor president Ülo Pärnits, kes tutvus hiljuti ETFC kontserni ülesehituse ja arengusuundadega, ütles, et ETFC puhul on tegu arenguvõimelise ettevõttega. ETFC on suutnud edukalt liita tootmise ja finantsid ning integreerida eri omanikud, ilma et nad omandit jagama peaksid, lausus Pärnits.

«Ma hindan seda organisatsioonilist lahendit väga kõrgelt,» lausus ta. «Kahju ainult, et ETFC pole olnud nõus oma kogemust avalikult tutvustama.»

Pärnitsa sõnul on mitmed metalliettevõtted asunud kopeerima ETFC ülesehitust. Samuti olen palunud Laosel ETFC kogemusi Mainoris toimuvatel kursustel tutvustada, lisas ta.

Ants Laos märkis, et huvi ETFC kui kontserni ülesehituse vastu on tundnud ka kõrgema kommertskooli president Madis Habakuk, kes soovib ETFC kogemust kaasata oma õppeseminaridesse.

Piimanduskontserni AS Ühinenud Meiereid ühe juhi ja omaniku Andres Vinni sõnul on ETFC Grupi eelis paljuski selles, et nad on suutnud eri tootmisvaldkondadesse riski hajutada. «Nüüd on käes aeg, kus Eestis moodustuvad kontsernid,» ütles Vinni.

AS Ühinenud Meiereid plaanib tänavu jõuda 1,6 miljardi kroonise konsolideerimata käibeni ning investeerida sellel aastal tütarettevõtetesse 40 miljonit krooni.

ASi ETFC Grupp haldab praegu seitset ettevõtet ning annab tööd 3000 inimesele. Kontserni summaarne bilansimaht on 884 miljonit ning omakapital 538 miljonit krooni. ASi ETFC Grupp omanikud on ASid Talinvest ja Epeks.

Hetkel kuum