5. märts 1997 kell 22:00

Lühiuudised

Erastamisagentuuri nõukogu otsustas eile, et ettevõtted, mille erastamisleping sõlmiti enne erastamisseaduse vastuvõtmist 1993. a 27. juulil, saavad alates tänavu 5. märtsist graafikujärgse tasumata järelmaksu maksmisel poole ulatuses kasutada EVPsid.

Otsus kehtib nende ettevõtete suhtes, kellel ei ole võlgnevusi järelmaksu intressi ja viiviste tasumisel.

Eile langetatud otsus puudutab 139 erastamislepingut rahalises mahus umbes 34 miljonit krooni. ÄP

Erastamisagentuuri nõukogu ei arutanud eilsel istungil ASi Eesti Merelaevandus taotlust laenata Ühispangalt 30 mln krooni eesmärgiga investeerida see ASi Hansatee aktsiakapitali.

Agentuuri nõukogu liige rahandusminister Mart Opmann ütles, et kuna huvi Merelaevanduse Hansatee osaluse ostmise vastu on suurenenud, pole selge, kas firma soovib laenutaotlust uuesti esitada.

Agentuuri peadirektor Väino Sarnet lausus, et 30 mln kr suuruse summa investeerimine riigi poolt eraettevõttesse on põhjendatud sellega, et Merelaevandus on garanteerinud osa Hansatee laene.

Ühispank avas ligi aasta tagasi Hansateele üle 70 miljoni kroonise arvelduskrediidi, mille üks garant on Eesti Merelaevandus ligi 35 mln krooniga. Sarneti sõnul oli Ühispank nõus Merelaevanduse-poolsest garantiinõudest loobuma, juhul kui võetakse uus 30 miljoni kroonine laen. ÄP

Hetkel kuum