13. märts 1997 kell 22:00

14. märts 1992

11. märtsil Tallinnas toimunud seminaril «Tööhõive maal» väitis ülemnõukogu saadik Arvo Sirendi, et uue töökoha loomine maal maksab 2,5 miljonit rubla. Samas lisas ta, et põllumajanduses pole viimasel kolmel aastal investeerimiseks raha üle jäänud. Seetõttu kasutataksegi maal üha harvemini kolme põhiressurssi: inimest, metsa ja maad.

Tallinna linnavalitsuse pressitalituse teatel tõusevad alates 1. aprillist Tallinna ühissõidukites piletite hinnad. Nii hakkab üksikpilet maksma 2 rubla. Kallinevad ka kuupiletid: õpilastele hakkab see maksma kümme rubla, pensionäridele ja kolme lapse emadele kakskümmend rubla, ülejäänutele kuuskümmend rubla.

4. märtsil kirjutas riigivaraameti peadirektori asetäitja Heigo Ennok alla lepingule, mille järgi riigiettevõte Talleks müüdi aktsiaseltsile Eesti Talleks. Ekskavaatoritehas oli üks seitsmest eksperimendi korras erastamisele kuuluvast ettevõttest. Tee ostu-müügilepingu sõlmimiseni oli vaevaline ja vastuoluline. Heigo Ennok: «Kogu erastamise juures on saanud reegliks, et paljud mehed räägivad üht, mõtlevad teist ja tegutsevad kolmandat moodi.»

Rahamaailm ja kultuurimaailm on alati vastuolus olnud. Kuid nüüd on rahamaailm tulnud põranda alt välja ja saanud suurema võimu. Seni oli see kapitali ja eriti oma raha puudumise tõttu nõder. Majanduse põhitoeks on tõhus keskklass, kes ei saa raha pillata kultuurile. Pillamine ja kultuurimetseenlus tekib alles suurkodanluse tulekuga.

Hetkel kuum