17. märts 1997 kell 22:00

Siseturismi hetkeseis: Rõuge

turisti poolt kulutatav summa päevas:ca- 100 kr

turisti kulutuste arenguruum:ca- 1000- kr

raha kulutamise võimalused:- toit, sisseostude tegemine, suveniirid, infomaterjalid, paadisõit järvel koos paadimehega, käsitöömüük Linnamäel

võimalik turismialane investeering:- majutuskohad, turismirajad, Rõuge linnuse taastamine

Meie ootame Rõugesse eelkõige eest-last. Järve ümber on ilusaid matkaradu ja telkimiskohti. Tahaks taastada ka vana veskitammi ja Rõuge linnuse, mis on teadaolevalt Eestis kõige põhjalikumalt uuritud linnus. Välismaalasi meelitavad kohale simmanid, mida korraldab suviti meie turismielu vedaja Aivar Piho. Praegu toimuvad giidide kursused. Aastaringselt käivad meil kooliekskursioonid, kes külastavad Rõuge valla traditsioonilisi vaatamisväärsusi: Linnamäge, Ööbikuorgu, Vesioinast.

Järveküla puhkebaasi külastatakse aastaringselt. Viimati toimus seal palkmajade ehitamise kursus. Suvel peaksid linnalapsed laagrisse tulema. Rõuges seisid ühed tööstushooned pikka aega kasutamata. Nüüd on leitud inimene, kes on huvitatud selle just turismikompleksiks muutmisest. Kui saaks korraliku ööbimiskoha, hakkaks ehk ka suusatajad rohkem käima. Praegu lõpeb Eesti suusaelu ju Otepääga.

Kui söögikohtadega on talvel raskusi ning arvesse tuleb vaid bussijaama kiirtoidukoht, siis kauplustega asi edeneb, on tunda konkurentsi.

turisti kulutatav summa päevas:ca- 10 kr

turisti kulutuste arenguruum:- vähemalt 50 kr

raha kulutamise võimalused:- toit, suveniirid, teabematerjal

võimalik turismialane investeering:- Eesti tulevikuvaimu muuseum, kaasaegne maastikukujunduse projekt, ülevaatlik raamat Rõuge kohta

Märtsis ja aprillis on Rõuge kant lume all, mistõttu elu on veel rahulik. Elavnemine algab mais. Kui näiteks eelmise aasta jooksul külastas Rõuge turismiinfo punkti ca 3500 inimest, siis jaanuarist tänaseni vaid 120 ringis.

Rõugesse satub eelkõige loodusehuviline turist, kes on suuteline süvenema ja loodust ka nägema.

Teatud marsruudid on siiski ka talvel välja kujunenud. Näiteks käiakse Järveküla külalistemajas nädalalõppu veetmas. Suusatatakse Ruusmäel ja Haanjas, ehkki siis päris Rõugest läbi ei sõideta.

Talvel on huvitav külastada Ööbikuorgu ja seal asuvat Vesioinast. Kõige põnevam on just praegu, kui kaevu ümber külmunud jääkelder hakkab sulama. Eelmisel suvel oli järvel paadimees-giid.

Rõuge infopunkti koduleheküljel on kirjas 11 turismitalu, kuid enamik neist on häälestanud oma tegemised siiski maikuule. Söögikohtade pärast oli möödunud aastal natuke piinlik: oli vaid hamburgeriputka Suurjärve ääres. Tegelikult on ka pargi juures kohvikulaadne söögikoht.

Hetkel kuum