«Sihtasutuse loomise idee on ülikoolis arutusel olnud juba vähemalt neli aastat, kuid seadusandlus ei võimaldanud meil seda varem teha,» ütles ülikooli rektor Peeter Tulviste. Tema sõnul toetab sihtasutus ülikooli põhikirja järgi nii moraalselt kui materiaalselt, suurendades ülikooli tuntust ja autoriteeti ning teenides lisaraha.
«Viimastel aastatel on meil olnud võrdlemisi komplitseeritud probleeme ülikoolile tehtud annetustega, omaette juriidilise isikuna aitab sihtasutus neid lahendada,» sõnas Tulviste.
Hiljaaegu annetati Tartu ülikoolile kolm hoonet, majad Eha ja Veski tänaval Tartus ning suvila Elva lähistel. Eraisikud on avaldanud soovi kinkida ülikoolile EVPsid, et luua sellest stipendiumide algkapital.
«Seaduse kohaselt pole ülikool erastamise õigustatud subjekt ega tohi seega erastamisväärtpabereid võõrandada,» lausus ülikooli haldusprorektor Riho Illak. «Sihtasutus on aga eraõiguslik juriidiline isik ja võib EVPdega tegeleda.»
Illaku sõnul kuulub ülikoolile õigusjärgselt ligi sada hoonet ja 80 kinnistut. Esimesed 14 objekti saavad aprillis ülikooli ametlikuks omandiks.
«Annetused ja kinnisvara, mis pole ülikooli põhitegevuseks vajalikud, antakse sihtasutusele, et selle pealt teenida,» rääkis Illak ja lisas, et sihtasutus on siiski põhiliselt toetuste vahendaja ja kinnisvarafirmaks ei kujune.
Illaku sõnul võiks Tartu ülikooli sihtasutuse tänavune käive olla 2--3 miljonit krooni, sajandivahetuseks peaks sihtasutuse käive kümnekordistuma.
Ülikooli sihtasutuse usalduskogusse nimetab Tartu ülikool ühe liikme ja ülikooli vilistlaskogu samuti ühe liikme. Ülejäänud viis sihtasutuse usalduskogu liiget valitakse Eesti ettevõtjate eliidi hulgast.
Peeter Tulviste sõnul ei otsusta ülikooli juhtkond sihtasutuse juhatuse ega usalduskogu liikmete isikuid ega seo end sihtasutuse tööga. Konkreetseid nimesid Tartu ülikooli sihtasutuse usalduskogusse veel välja pakutud pole, lähiajal avalikustab ülikool aga sihtasutuse usalduskogusse valimise põhimõtted.
Seotud lood
Kui majandusnäitajad langevad, tõuseb vajadus turvateenuste järele, sest kuritegevus hoogustub. G4Si juhatuse esimees Priit Sarapuu ütles, et enim toimub kuritegusid just mehitamata valvega väliobjektidel, kus pimeda aja saabudes on kurjategijatel mugav tegutseda.
Enimloetud
5
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Viimased uudised
Lisatud analüütikute kommentaarid!
Õigusruum ja ärikultuur riigis on euroopalik
Hetkel kuum
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Tagasi Äripäeva esilehele