31. märts 1997 kell 22:00

Nissani jaemüüja sihib börsile

Fakto aktsiaemissiooni korraldaja, Balti Cresco Investeerimisgrupi ASi juhatuse esimees Indrek Rahumaa rääkis, et praegu on aktsiate avaliku emissiooni prospekt registreerimisel väärtpaberiinspektsioonis ja üle 400 000 aktsia märkimisega on tema väitel kavas algust teha aprillikuu jooksul.

Aktsiad loodetakse Rahumaa ütlusel täis märkida kahe nädala jooksul. Märkimisest võivad tema sõnul osa võtta kõik juriidilised ja üksikisikud.

ASi Fakto juhatuse esimehe Leho Siimseni sõnul loodetakse aktsiakapitali suurendada veidi üle 12 miljoni krooni.

Saadud raha eest on tema ütlusel kavas refinantseerida pikaajaline ehituslaen, mis oli võetud Osmussaare teel asuva Nissani keskuse rajamiseks, ja ehitada uus Nissani müügi- ja teeninduskeskus. Praegu on Eestis viis Nissani müügiesindust ning kaks teenindus- ja müügiesindust.

Pärast aktsiate eest tasumist peab börsi noteerimiskomisjon otsustama, kas Fakto aktsiad noteeritakse lisanimekirjas. «See sõltub otseselt emissiooni käigust ning sellest, kas ettevõte vastab nõuetele,» lisas Siimsen.

Margus Järv EE-Investeeringutest ütles, et Fakto börsile minek sõltub eelkõige sellest, kui atraktiivseks suudetakse aktsiad muuta. Tema ütlusel võib mõningaid probleeme tekitada see, et tegu on jaemüüjaga, kes ise autosid ei tooda.

Mercedes-Benzi maaletooja, ASi Silberauto juhatuse esimees Arno Sillat rääkis, et kui börsile on läinud väiksema käibega firmad, siis võiks seda kindlasti teha ka Fakto. Iseasi, kui atraktiivseks autofirma aktsiad praegu kujunevad, lisas ta.

Sillat lausus, et ka Silberautole on tehtud ettepanekuid börsile minna.

Hetkel kuum