6. mai 1997 kell 22:00

Swedish Match ostab Eesti Tubaka aktsiad

Rootsi tubakafirma Swedish Match ostab endise ASi Eesti Tubakas riigile kuuluvad 32,9 protsenti aktsiaid nende praeguse müügihinnaga 25 miljonit krooni, teatas eile ASi Swedish Match Eesti juhatuse liige Sven Papp.

Papi sõnul otsustas Swedish Matchi juhatus, et tütarfirma Swedish Match Eesti kolmandiku aktsiate eest küsitav hind 25 miljonit Eesti krooni on sobiv ja firma ostab aktsiad Eesti riigi käest ära.

Järgmisena peab Rootsi suurim tubakakontsern sõlmima Eesti erastamisagentuuriga aktsiaostu lepingu.

Küsimusele, miks Swedish Match ei oodanud, et Swedish Match Eesti riigile kuuluvate aktsiate hind lähiajal alaneks, vastas Papp, et vara, mis aktsiate ostuga kaasneb, on niigi mitu korda kallim kui aktsiate praegune hind. Veel mingi hinnaalanduse ootamine oleks tundunud väljapressimisena, sõnas ta.

Swedish Match Eesti lõpetas eelmisel aastal Eestis tootmise ja on aasta jooksul ümber kujundatud müügifirmaks. Kunagisi Eesti Tubaka kaubamärke toodetakse praegu emaettevõtte tehases Rootsis. Tootmistegevuse Eestis lõpetamise põhjuseks on Swedish Match toonud asjaolu, et alates eelmisest aastast kaotasid kohalikud tootjad maksueelise lääne tubakatoodete ees. Seejärel polnud Eestis enam kasulik toota sigarette, leidsid Swedish Matchi juhid. ÄP

Hetkel kuum