12. mai 1997 kell 22:00

Paide

- turisti poolt kulutatav summa päevas: ca- 300 kr

- turisti kulutuste arenguruum: ca- 2000 kr

- raha kulutamise võimalused: toit, majutus, lõbustusasutused, hasartmängud, näitusmüügid Vallitornis, Järvamaa muuseum

- võimalik turismialane investeering: tervisespordiradade väljaehitamine, eesti ajaloo eksponeerimisvõimaluste avardamine Vallimäel, täiendavate lõbustusasutuste (mängupõrgute) väljaehitamine, seminari pidamise võimaluste täiendamine

Linn asub vabariigi tähtsamate teede ristumiskohas, mistõttu näen Paidet konverentside ja nõupidamiste linnana. Selleks kasutatakse juba praegu aktiivselt kultuurikeskust ja K-keskust. Lähitulevikus loome hästi toimiva ja kaasaegse viidasüsteemi, mis saab alguse Tallinna--Tartu maanteest, jõudes Paide keskväljakuni.

Ligi 700aastase ajalooga ja hea asukohaga linn meelitab eelkõige konverentsi- ja transiitturiste. Linnapildis on sagedased ka kooliekskursioonid. Võib ju jalutada mööda samu tänavaid, kus kunagi kõndis Hermann Hesse vanaisa, möödanikku meenutab 19. sajandist säilinud vanalinn. Ajaloo hõngu lisab vallitorn, kus väljapanekud vahetuvad regulaarselt.

On olemas valik baare, kohvikuid ja restorane. Mõnikümmend inimest leiab ööbimisvõimaluse vastavalt rahakotile hotellides Tõru või Neli Kuningat. Tubade hinnad mahuvad vahemikku 200--1900 krooni. Viimase juurde kuulub ka basseiniga saun. Ligi tõmbavad ka Paide kultuuriüritused, näiteks mini-Europeade, paepäevad jne.

- turisti poolt kulutatav summa päevas: ca- 600--700 kr

- turisti kulutuste arenguruum: ca- 1000 kr

- raha kulutamise võimalused: toit, suveniirid (Vargamäe sümboolikaga ja maakonna vapiga esemed, infobro?üürid, postkaardid), Järva maakonna kaart, majutus

- võimalik turismialane investeering: vaba aja veetmise ja spordikompleks (tennise- ja minigolfi väljak, ujula), toitlustus- ja majutusasutus tulevase Tallinna--Tartu kiirtee äärde

Kuna Paide asub Tallinnast, Pärnust ja Tartust enam-vähem samal kaugusel, satuvad siia eelkõige transiitturistid, aga ka konverentsituristid, kuna tänu asukohale on lihtne inimesi üle Eesti kokku saada. Paide lähistel on ka talu- ja jahiturismivõimalused. Paide suudab köita turisti ehk nädalavahetuse. Probleemid viidamajanduses leiavad peagi lahendi.

Konverentsikeskusteks on Kuninga hotell, kus pakutaske kompleksset teenust, ning Paide kultuurikeskus, mis on mõeldud mitmesajale inimesele. Sealses kohvikus pakutakse ka väga maitsvaid toite.

Praegu pole Paides õhtuti eriti midagi teha, ehk siis külastada soliidset Kuldkrooni restorani, kus nädalavahetusel saab tantsida. Ööklubisid meil pole. Söögikohtadena on head Kuldkroon, kultuurikeskuse kohvik ja õllekamber. Päevasel ajal soovitaks sõita 30 km kaugusele Vargamäele. Linna sees võiks aga huvi pakkuda Vallimägi. Sealses tornis korraldatakse näitusi. Vahel toimuvad kultuurikeskuses külalisetendused.

Hetkel kuum