22. mai 1997 kell 22:00

Mööblitootjad loovad hulgimüügifirma

Probleem on selles, et tänaseks on Eestis kadunud mööbli hulgimüügifirmad, sõnas ASi Wermo peadirektor Richard Mutso. Mitme mööblitootja hinnangul on idee katse taastada endine ministeerium, mis juhib mööblitööstust. Eesti suuremad mööblitootjad müüvad täna mööblit edasimüüjate kaudu või oma kauplustes.

ASi Mainor ärikonsultant Ülle Pihlak märkis, et idee on luua mööblitootjate katusorganisatsioon, mis hakkab siin toodetut välismaal müüma. «Näiteks Eesti mööbli nime all,» teatas ta. Seni on mitmed mööblitootjad oma toodangut müünud väliskettide kaudu müüja sildi all. «Ent tootja saab sel moel kätte heal juhul kolmandiku mööbli müügihinnast välismaal,» lausus Ülle Pihlak.

Puutööliidu tegevdirektor Erhard Toots tõdes, et tema idee on müügifirma loomine, kuigi senised katsed tootjate ühises müügitegevuses on luhtunud. Suurim tüliõun on väidetavalt kehva müügitulemuse tõttu mööblitootjate ühiskauplus Tallinna mööblimaja.

Puutööliidu juhatuse arutelu järgi on ühistöö lootus väike, sest aktiivsemate huvid turul kattuvad, ütles ASi Thulema peadirektor August Kull. «Keegi ei olnud seal valmis kahe käega paati hüppama,» märkis ta.

Kolmandik firmadest on ilmselt nõus, vastas Ülle Pihlak. «Võib olla teisedki, kui asi selgeks rääkida,» lisas ta.

Hetkel kuum