25. mai 1997 kell 22:00

Varik tahab reguleerida kogu põllumajandust

Andres Variku sõnul ei piisa ainult sealiha imporditollide kehtestamisest, reguleerimist vajab kogu põllumajandus. «Strateegia väljatöötamine on üks lubadusi, mis ma ministriks hakates andsin,» lisas ta.

Reedel põllumajandusministriga kohtunud lihaliidu juhatuse aseesimees Kalev Villem ütles, et põllumajandusstrateegia ja tururegulatsiooni väljatöötamise taga on nii tootjad kui töötlejad. «Elu on näidanud, et iseregulatsioon põllumajanduses ei toimi ja on viinud toodangu mitmekordse vähenemiseni,» lausus Villem.

Villemi sõnul on lihatööstusettevõtted ministriga ühel meelel, et riik peaks leidma täiendavat raha väljastpoolt põllumajandust ning toetama sellega põllumajanduse etappe söödatootmisest lihatootmiseni ning liha töötlemisest selle turustamiseni.

Andres Varik ütles kohtumise ajal, et üks valdkond, kust saaks põllumajandusse kaasata täiendavaid ressursse, on varimajanduse oluline piiramine, rääkis Kalev Villem. Variku andmetel on põhiliselt turgudel müüdavate põllumajandussaaduste käive miljard krooni aastas. «Kui sealt saada kätte maksud ligi paarisaja miljoni krooni ulatuses, saaks selle rahaga põllumajanduse toetamiseks palju ära teha,» ütles Villem.

Kavatsuste järgi valmivad põllumajandusministri nõuniku Ants Laansalu juhitava ekspertgrupi ettepanekud hiljemalt oktoobris, et neid saaks arvestada ka järgmise aasta eelarve planeerimisel.

Hetkel kuum