16. juuni 1997 kell 22:00

Ühispank sai võlakirjade abil 240 miljonit laenuraha

Võlakirjade emiteerimisest saadavad vahendid lähevad Feldmanni sõnul panga likviidsuse juhtimiseks, laenutegevuse arendamiseks ja seniste kallimate laenude refinantseerimiseks.

Tegemist on 2. juunil allkirjastatud võlakirjade emiteerimise programmi esmasemissiooniga, mille tähtaeg on kolm aastat ja intress 4% (kolme kuu Saksa marga libor pluss 0,8%).

Võlakirjade emiteerimise programm võimaldab pangal laenata kuni 800 miljonit krooni rahvusvaheliselt rahaturult, müües võlakirju Luksemburgi börsil.

Ühispanga võlakirjade diilerid Luksemburgi börsil on rahvusvahelised finantsasutused ABN Amro Hoare Govett, Chase Manhattan Bank AG, Chase Manhattan International Ltd, Merrill Lynch International, Merita Bank Ltd ja Nomura International.

Erinevalt raha laenamisest võimaldab võlakirjade müük vähendada raha hoidmisega seotud kulutusi, kuna võlakirju on võimalik müüa paindlikult ja intressi maksab pank ainult müüdud võlakirjade pealt, ütles Ühispanga president Ain Hanschmidt.

Ühispanga asepresident Margus Schults on varem öelnud, et kuigi intress on panga jaoks väga soodne, klientidele antavate laenude intressid kohe ei lange.

Mati Feldmanni sõnul ei ole praegu veel teada järgmise emissiooni toimumise aeg.

«See on toode, mida kasutatakse vastavalt vajadusele,» lisas ta.

Hetkel kuum