29. juuni 1997 kell 22:00

Partek laiendab haaret

Partek on peamiselt masinatööstuses tegutsev 12 miljardi Soome marga suuruse aastakäibega kontsern, mille mineraaltoodetele keskendunud osale, Nordkalgile, kuuluvad Vasalemmas ja Kureveres asuvad kivitööstused. Parteki grupile kuuluvad ka AS Barok Eesti ja pool ASidest E-Betoonelement ning Barmatech.

Eelmise aasta alguses ei soovinud Nordkalk erastatavat Rakke lubjatehast osta, leides, et see ei kuulu nende huvisfääri.

Lepingu järgi on Nordkalk Rakke lubjatehase strateegiline partner, kes hakkab kasutama Rakke müügivõrku.

Tehase juhatuse esimees Ivar Paplavskis ütles, et praegu on Nordkalki toodang siinse piirkonna tarbijale veel liiga kallis.

Möödunud kevadel lubjatehase erastanud AS Kivilõvi on ettevõttesse investeerinud kuus miljonit erastamislepingus nõutud kümnest.

Reedel sõlmitud lepingu kohaselt käivitub ulatuslik investeerimisprogramm, mis lubjatehase nõukogu esimehe Jazeps Paplavskise sõnul tähendab, et viie aasta jooksul investeeritakse tehasesse mitte vähem kui 50 miljonit krooni. «Meil on selline põhimõte, et automatiseerimine ja mehhaniseerimine tulgu tipptasemel,» selgitas ta.

Kuuekümne töötajaga Rakke lubjatehase eelmise aasta üheksa kuu käive oli 5,766 miljonit krooni, selle aasta kuue kuu jooksul on saavutatud käibeks peaaegu kümme miljonit krooni.

Hetkel kuum