3. juuli 1997 kell 22:00

Interaktiivne põllumajandusbörs

Eesti põllumajandus-kaubanduskoja ja USA Notre Dame'i ülikooli koostöös valmis börsi tegutsemiseks sobiv arvutiprogramm. Pakkumused on eesti ja inglise keeles Interneti kaudu kättesaadavad kõigile selle arvutivõrgu kasutajaile üle maailma -- aadress on http://www.the-exchange.com.

«Esialgu saab põllumajandusbörsiga liituda tasuta ja need põllumajandus-kaubanduskoja liikmed, kel pole Interneti-ühendust, saavad oma pakkumused börsile tuua meie kaudu,» ütles põllumajandus-kaubanduskoja turundustalituse juhataja Pille Liivaauk. Tema sõnul on börsile vaba juurdepääs kõigil Internetiga ühenduses olijail.

Arvutite puudumine põllumajandustootjate majapidamistes takistab esialgu soovijate aktiivset börsiga liitumist, kuid üha rohkem on Internet jõudmas ka maapiirkondadesse ja iga soovija peaks hea tahtmise korral saama end börsi liikmeks registreerida ja oma pakkumuse võrku saata.

Nii Läti kui Leedu põllumajandus-kaubanduskojad on Eesti põllumajandusbörsi vastu juba huvi tundnud. «Lätlased juba käisid siin ja tahavad börsiga ühineda. Leedukad tulevad asjaga tutvuma sel nädalal,» ütles Pille Liivaauk. Tema sõnul on suve jooksul kavas Eesti interaktiivset põllumajandusbörsi tutvustada ka Venemaal, Poolas, Saksamaal ja Põhjamaades.

Hetkel kuum