13. juuli 1997 kell 22:00

Liitujatele ELi abiraha

ELi uutele liikmekandidaatidele Ungarile, Poolale, T?ehhile, Küprosele, Eestile ja Sloveeniale eraldatakse liitumise ettevalmistamiseks regionaalse, sotsiaalse ja põllumajandusliku arengu toeks 1999--2006 45 mld ECUd.

Kokku on ELi strukturaalse abi ning vaesemate piirkondade järeleaitamiseks loodud fondide 1999.--2005. a eelarve 275 mld ECUd. Abiraha kasutatakse trans-euroopa teede, raudteede jm transpordivõrkude ehituse ning keskkonnaprojektide rahastamiseks.

1992. a loodud fondi tulevik oli üheks peamiseks teemaks ELi idasuunalise laienemise rahastamise plaanis. Kokkulepet on oodata homme, kolmapäeval esitatakse plaan kinnitamiseks Euroopa parlamendile.

Plaani järgi säilitavad ELi vaesemad piirkonnad Hispaania, Portugal, Kreeka ja Iirimaa õiguse regionaalabile ka lähiaastatel ning võivad nimetatud ajavahemikus arvestada 21 mld ECUga.

ELi allikate sõnul leppisid ELi 20 volinikku läinud nädalal kokku, et liikmesriigid, kelle SKT on alla 90% ELi keskmisest, saavad endiselt abi, ja seda isegi juhul, kui nad osutuvad sobilikuks Euroopa valuutaliiduga ühinemiseks. REUTER-ETA

Hetkel kuum