13. juuli 1997 kell 22:00

Talleks sai ISO kvaliteedisertifikaadi

Alates 4. juulist, mil Talleks sai kätte kinnitusdokumendi, ISO 9001 sertifikaadi, vastab ettevõtte tegevus ISO kvaliteedisüsteemi standardi nõuetele.

Eesti Talleksi innovaatikadirektor Jüri Riives märkis, et Talleksile omistatud 9001 on kõrgeim kvaliteedisertifikaat, mis annab täiendava garantii projektide kavandamise ja juhtimise ning teostamise osas.

Riives rääkis, et ISO sertifikaadi taotlemise protsess hakkas ettevõttes pihta juba aasta tagasi ja selle aasta juunis toimus sertifitseerimine, mille korraldas firma Bureau Veritas Quality International (BVQI).

Küsimusele, miks on Talleksile ISO vajalik, vastas Riives, et see on vajalik esiteks firma sisemise tegevuse parandamiseks, kvaliteedi tagamiseks ja töökorralduse taseme tõstmiseks.

Sertifikaadi saamine on Riivese sõnul kulukas ettevõtmine. «Kokkuvõttes läheb see reipalt üle poole miljoni krooni maksma,» lausus ta.

Seni on Eesti ettevõtetele üldjuhul väljastatud ISO 9002 sertifikaati. Kvaliteedisertifikaate omavahel võrreldes märkis Riives, et ISO 9002 puudutab eelkõige tootmise organiseerimist ja konkreetset töökorraldust. Talleksile omistatud ISO 9001 puhul lisandub eelnimetatule veel planeerimine, projektide juhtimine, kavandamine, teostus ja teostuse kontroll.

Hetkel kuum