10. august 1997 kell 22:00

Stet lõpetab Siberis teedeehituse

Laatsi sõnul pole Stet sellel aastal Siberis ühtegi suuremat töövõtulepingut saanud ja on pärast enam kui poole aasta pikkust sundtööpausi otsustanud hakata Venemaal tegelema rohkem üldehitustöödega.

«Meile on pakutud Siberis projektijuhtimist, siis ei pea me oma tööjõudu üleval pidama, vaid palkame alltöövõtjaid,» rääkis Laats.

Praegu annab Stet Siberis palgatööd 15 Eestist pärit töölisele. Üldehitustööde alustamise korral tuleb palgata ka uusi töötajaid, kinnitas Laats.

Laats on veendunud, et üldehitustööde lepinguid on Siberis kergem saada, kuid enam mitte nii suures mahus kui teedeehituse alal.

Teedeehituse lepingute lõppemise põhjuseks peab Steti juht raha puudumist tellijafirmadel. Seni Stetilt töid tellinud Surgutneftegasil tekkisid mullu majanduslikud raskused ja nad ei pikendanud lepingut.

Eelmisel aastal ehitas Stet Siberis 10,4 kilomeetrit autoteid, mis viis ühe naftaleiukoha juurde. Alates 1980. aastast Siberis töid teostanud Stet ehitas eelmisel kümnendil Surgutis keskmiselt 40 kilomeetrit aastas kohtadesse, kus seni puudusid teed üldse.

1995. aastal oli ASi Stet käive 74 miljonit krooni ja kahjum 2,7 miljonit krooni. Mullu jõudis firma 117 miljoni kroonise käibeni, ettevõtte kahjum oli 300 000 krooni.

Kui leping Surgutneftegasiga jätkunuks tänavu, oleks Stet kasumisse jõudnud, väitis Laats pool aastat tagasi.

Handi-Mansimaal Kogalõmis maju ja administratiivhooneid ehitaval ASil Cueks läheb normaalselt ja lepingute saamisega ei ole probleeme esinenud, kinnitas firma peadirektori asetäitja Haljand Vetik.

Cueksi käive oli mullu 265 miljonit krooni, firma oli Eesti ehitusettevõtete seas käibe järgi kolmandal kohal.

Hetkel kuum