14. august 1997 kell 22:00

OmniTrax soovib erastada RE Eesti Raudtee kaubavedu

OmniTRAXi omanikfirma The Broe Companies president Patrick D. Broe ütlusel kaasaks ettevõte võimaluse korral erastamisprotsessi ka kohalikke ettevõtteid, nagu näiteks AS Pakterminal.

OmniTRAXi tegevdirektor Dennis N. Lindberg lausus, et enne täielikku tehnilise informatsiooni omamist ja selle analüüsimist on investeeringute vajadusest raske rääkida. Ta märkis, et OmniTRAXil on plaanis veel enne selle aasta lõppu Eestisse tuua mõned spetsialistid, kes annaks oma hinnangu raudteede tehnilisele olukorrale. Investeeringute puhul kavatsetakse Lindbergi sõnul kasutada oma kapitali.

Mõlema mehe hinnangul ei tohiks erastamisega venitada, sest Eesti Raudtee vajab juba praegu suuri investeeringuid, milliseid riigifirma ise enam rahuldavalt teha ei suuda. Broe sõnul saab aga investeeringuid teha alles pärast erastamist. «Mida rohkem venitada, seda rohkem tuleb hiljem investeerida,» lisas Lindberg.

OmniTRAXil on Euroopas pooleli üks projekt Rumeenias ning tegutsetud on ka Suurbritannias.

Lisaks Eesti Raudtee juhtkonnale kohtusid OmniTRAXi esindajad ka teede- sideminister Raivo Varega ja äriringkondade esindajatega.

Peale OmniTRAXi on Eesti Raudtee erastamise vastu huvi ilmutanud ka üks Suurbritannia firma -- Laing Ltd ning Eesti Merelaevanduse erastamisel osalenud OÜ Arbonale.

Vastavalt valitsuse otsusele, saab Eesti Raudtee erastamisega alustada 1998. aasta alguses.

Eesti Raudtee eelmise aasta kasum oli 1,3 miljonit krooni, netokäive 756,8 miljonit krooni ja bilansimaht 841, 9 miljonit krooni.

Hetkel kuum