18. august 1997 kell 22:00

Autoga Vormsile ja tagasi pääsemine nõuab kannatlikkust

Augustikuisel pühapäeval kella seitsme paiku õhtul oli Vormsi Sviby sadamasse moodustunud järjekord umbes neljakümnest autost. Esimesed olid platsis keskpäevast, mil plaaniväline lisapraam viis mandrile ülesõitu ootavad autod.

Päikesest roidunud ootajad jagunevad kahte leeri -- ühed pooldavad üldjärjekorras ootamisel füüsiliselt järjekorras olemist, teised arvavad, et aitab, kui koht järjekorras kinni panna. Lisaks broneeringutega autoreisijate eelisjärjekorrale on tekkinud üldjärjekord ja tundub et ka üldeelisjärjekord.

Suurele praamile mahutatakse umbes 30 autot, väikesele praamile 20--22. Broneeringutega autosid on 16. Kes pääseb mandrile, kes mitte -- emotsioonide mäng. Käigus on sedakorda suur praam ja maha jääb vaid kümmekond autot. See on Vormsisse reisija risk -- pääseb või ei pääse töönädala alguseks mandrile.

Laupäeval sõidab praam vaid hommikul ja pühapäeval õhtul ja hommikul. Sagedasemat praamiliiklust ei soosi Vormsi vallavalitsus.

Mõned nõuanded olukorra soodsamaks muutmiseks:

- Broneerige Vormsisse sõiduks Rohuküla sadamas autole praamil koht täpselt 15 päeva enne reisi, soovitavalt hommikupoolikul.

- Võimalusel sõitke Vormsile puhkama nädala sees, on rahulikum ja praam käib kolmapäeval ja reedel isegi kolm korda päevas.

- Jätke auto Rohuküla sadama tasulisse parklasse hoiule (ööpäev 24 krooni) ja minge Vormsile jalamehena või veelgi parem -- jalgrattaga.

- Ärge muretsege, kui läksite saarele ikkagi autoga. Ega Saaremaa laevakompanii teid hätta ei jäta.

Enamasti tehakse lisareis ja te pääsete ikkagi, kuigi veidi hiljem, mandrile. Tüütu on ainult see, et te ei tea ette, kas ja millal päästev praam saabub.

- Vormsisse sõitu võite alustada eelmisel õhtul Rohuküla sadamasse õhtul järjekorda tulles, ise võite öö puhata hotellis (200--250 krooni öö) või telkida.

Hetkel kuum