28. august 1997 kell 22:00

Lasnamäe hooldusfirma tõstetakse tänavale

Pärast üleeilset läbiotsimist politsei poolt Paevooteri ruumides Narva mnt 150 saatis Lasnamäe linnaosa vanem erafirmale kirja, milles kohustab Paevooterit linna rendipindadelt lahkuma ühe päeva jooksul. ASilt Paevooter hooldus- ja avariiteenused üle võtnud Pae KH ME juhi Aare Ranniti sõnul ei ole äkilises rendilepingu ning sellele eelnenud koostöölepingu tühistamises midagi imelikku, sest kriminaalkuritegu oli ilmselge. Kuriteoks peab linnaosa 1996. a septembris Paevooteri, Pae KH ME ja linnaosa valitsuse vahelist lepingut, mille järgi anti teise, kolmanda ja neljanda mikrorajooni hooldamine viieks aastaks Paevooterile ning garanteeriti erafirmale selle teenuse eest 1,5 miljonit üürimaksjate raha kuus.

«Sel hetkel, mil sõlmiti leping Paevooteriga, kus omanikud olid endine Pae KH ME direktor ja linnavanema asetäitja, tehti kuritegu,» selgitas Rannit.

Paevooteri tegevdirektor ja ainuomanik Viktor Kisseljov ja firma avariitalituse juhataja Heiki Üürike lükkasid aga eile kõik nende vastu tõstetud süüdistused ümber. Üürikese sõnul on neil sõlmitud viieaastane rendileping linnaosa valitsuse ja Pae KH MEga, mille saab linn lepingu kohaselt tühistada vaid siis, kui ta sellest vähemalt kaks kuud ette teatab. Pealegi on lepingu tänavu mais heaks kiitnud praegune Lasnamäe linnaosa vanem Pavel Starostin. «Isegi siis, kui meie ja meie firma oleksid süüdi kriminaalkuriteos, ei tohiks nad meiega niimoodi käituda, vaid peaksid seda tegema kindla korra järgi,» nentis Üürike.

AS Paevooter on esitanud kohtusse hagi, milles nõuab lepingu alusel linnalt saamata jäänud 2,6 mln krooni kättesaamist, linna poolt 400 000 krooni eest ära võetud Paevooteri töövahendite tagastamist, rendilepingute ennistamist.

Tänavu mais alanud tüli linnaosavalitsuse, Pae kinnisvarahoolduse ME ja ASi Paevooter vahel sai alguse ASi Paevooter omanike Tiit Riismandeli ja Enn Raa lahkumise järel vastavalt Pae KH ME direktori ja linnaosa vanema ametikohalt. Uus Pae KH ME direktor Aare Rannit, kes on eelnevalt kahel korral vallandatud ASi Paevooter teenistusest, heidab koos linnaosa vanemaga Paevooterile ette linna soojaraha kantimist enda taskusse ligi 0,5 miljoni eest kuus. Kuigi Paevooteril pole mingit pistmist soojuserahaga, vaid üksnes hooldusteenustega, leiab linnaosa valitsus, et 1,5 miljonit krooni on põhjendamatult kõrge summa, mida linnaosa iga kuu Paevooterile maksis ning selle tulemusena on linnaosal tekkinud 20 miljoni kroonine soojusvõlg.

Tänaseks on AS Paevooter tõstetud välja nii avariiteenistuse pindadelt Pae 74, põhikontorist Narva mnt 150 ning kolmest jaoskonnast.

Hetkel kuum