7. september 1997 kell 22:00

Direktori come back

- Kui valitsuste kokkupanemise musterspetsialisti nime saanud Tiit Vähi neljas tiim tegevuse lõpetas, oli ekspeaministril raskusi õige tegevusni?i leidmisega. Vähi proovis riigi PR-mehe rolli ja ihaldas erivolitusi Eesti-Vene suhete sättimiseks, õppis Inglismaal keelt, tegeles rahvaga ja luges Tartus loenguid. Kui talle etteheiteid tehti vähese osavõtu pärast parlamendi istungitest, lubasVähi end tööks valmis sobitada sügishooajaks.

Sügis on käes ja Vähi tööks valmis. Tõsi, mitte rahvaesindajatööks. Täna annab ekspeaminister riigikogu juhatusele lahkumisavalduse.

Majandusleht Äripäev tervitab majandussfäärist tõusnud poliitiku taaspühendumist majandustegevusele. Eks iseloomustati ka mehe tööstiili peaministrina, et Vähi juhib riiki nagu autobaasi. Tere tulemast tagasi!

Ekspoliitik ei anna vihjeid oma plaanide kohta. Liidriiseloom teda teiste tööandjate käe all töötada ei lase. Ärisaladus on ka tulevased üksiküritamised.

Märtsi seisuga onVähi aktsionär ASis Valga Group, ASis Eesti Praamiliinid ja ASis Estrans Service. Kaalunud on ta osalust Silmetis. Ei usu, et pikalt transpordipulsil kätt hoidnud inimesena Vähi näiteks Tallinna Sadamast ja Eesti Merelaevandusest ükskõikselt mööda käib.

Toredaid ideid pidi palju olema, ent neid polevat lihtne ellu viia. Muretsemiseks siiski põhjust pole, tegemist on inimesega, kes enda kohta võib öelda: «Vaatasin hommikul peeglisse ja mulle vaatas sealt vastu 50aastane energiline ja ambitsioonikas mees.»

Hetkel kuum