10. september 1997 kell 22:00

Valitsus arutas NRG äriplaani

«Kabinetinõupidamisel on vaid arutelu, otsused teeb valitsus,» selgitas Leimann.

«Analüüsisin laekunud arvamusi ühisfirma äriplaani kohta,» lausus Leimann. «Me pole praegu valmis äriplaani kohta ei ega jah ütlema.»

Leimann lisas, et Balti ja Eesti elektrijaama baasil loodava ühisettevõtte moodustamine ameeriklastega on valitsuse 23. või 30. septembri istungi päevakorras.

Kabinetinõupidamisel osalenud majandusministeeriumi nõuniku Arvi Hamburgi sõnul arutasid valitsuse liikmed otsuse eelnõu, millega valitsuse ette minna. «On kolm võimalust,» lausus Hamburg. «Kiita ühisettevõtte äriplaan heaks või mitte või lükata otsustamise tähtaeg edasi.»

Jaak Leimann tunnistas, et äriplaani koostades on ära tehtud suur töö. «Tahame anda äriplaanile hinnangu ja võtta seisukoha, kuidas edasi minna,» lausus Leimann. «Igal juhul peame elektrijaamade erastamisega edasi minema. Miks mitte koos ameeriklastega, kui jõuame mõnes eriti vaidlusaluses ja suure kriitika osaliseks langenud küsimuses kokkuleppele.»

NRG Energy Eesti esinduse direktori Hillar Lauri sõnul on ameeriklased praegu äraootaval seisukohal. «Kui äriplaani kohta on pretensioone, tuleks neist konkreetne nimekiri koostada ja küsida, kas NRG on nõus asuma neid lahendama,» lausus Lauri.

Ta kinnitas, et NRG ei taha mingil juhul alustada otsast peale uusi läbirääkimisi.

Hetkel kuum