14. september 1997 kell 22:00

Börsi hinnalangus pole veel krahh

Kõige enam, 14%, langes reedel Tallinna Panga aktsia hind, mis kukkus seniselt ligi 121krooniselt tasemelt 104 kroonile. Forekspanga ja Hoiupanga aktsia hind langes vastavalt 11,3% ja 10,2%.

Maaklerfirma ICI Trust börsimaakler Sven Kunsing ütles, et turu languse üheks põhjuseks olid turutegijate negatiivsed kommentaarid, mis viisid paratamatult müügihuvi tekkimiseni.

Äripäeva analüütik Toomas Truuverk ütles, et neljapäeval ja reedel võis börsil tehtud tehingutest selgelt välja lugeda, kuidas suuremad investorid tekitasid müügihuvi, millega läksid kaasa ka väiksemad turutegijad.

EE Investeeringute ASi juhatuse esimehe Margus Järve sõnul ostsid pangad reedel langevat turgu. Ta põhjendas hinnalangust börsil mõne aja pärast korraldatavate Hansapanga, Hoiupanga ja Tallinna Panga aktsiaemissioonidega, mida senise hinnataseme juures on välisinvestoritele võimatu müüa ja kohalikul turul selleks piisavalt raha ei ole.

Sven Kunsingi sõnul ootab ta allapoolse hinnatrendi pidurdumist börsil ja suuremat ostuhuvi sel nädalal.

Margus Järve sõnul võivad väikeinvestorid, kelleni informatsioon jõuab hiljem, jätkata ka täna aktsiate müümist, kuid müügihuvi peaks vaibuma.

Hetkel kuum