18. september 1997 kell 22:00

USA turud taas järsult üleval

Riia börsil võeti ka eile kasumit ning seitsmest põhinimekirja aktsiast kuus langesid. Põhinimekirjas tõusis vaid Unibanka, kuid see-eest tubli 2% ning see hoidis börsiindeksi tasakaalus. Samuti on põhiliste aktsiate hinnad jõudmas põhja ning jätkuvat kukkumist ette näha ei ole. Tõusjaid oli seekord enam lisanimekirja vähelikviidsete aktsiate osas.

Vilniuse börsi kauplemisnimekirjad liiguvad jätkuvalt eri suundades. Kaks päeva langenud A-nimekiri hakkas eile taas tõusma, kuna viimase aja turuliider Leedu Energia võitis tagasi osa nädala alguse kahjumitest. Põhinimekirjas langes Roki?kise Juust ning tõmbas veidi alla ka teisi. Hoolimata aktiivsest kauplemisest oli päev suhteliselt sündmustevaene ning analüütikute arvates ei ole olulisi muudatusi oodata lähema kuu aja jooksul, s.o kolmanda kvartali tulemuste avalikustamiseni. Positiivsetest tulemustest loodetakse saada ajendit turu edasiseks tõusuks.

Kauplemine Venemaa kauplemissüsteemis oli eile äärmiselt tagasihoidlik, päevakäive ulatus tavapärase 80--100 mln dollari asemel vaid 39 mln dollarini. RTS-indeks liikus loius kauplemises vaikselt languse suunas ja lõpetas õhtul 489,69 punktil (päevaga -0,97%). Turgu ei mõjutanud kuidagi teade Venemaa vatuvõtmisest Pariisi klubi liikmeks, mis mõnel muul ajal oleks turgu kindlasti elavdanud.

Üleeilne järsk tõus USA turgudel meelitas paljusid kiiret kasumit välja võtma ning see piiras aktsiate edasist tõusuhoogu. Ehkki põhilised indeksid langesid, olid maaklerid rahul -- turg murdis läbi mitme kriitilise vastupanutaseme ning suutis saavutatut hoida. Suurte aktsiatega võrreldes esinesid taas paremini väikeaktsiad ning Russell 2000 jõudis järjekordse rekordtasemeni. Väikeaktsiate menu arvatakse lühemas perspektiivis jätkuvat, kuna Kagu-Aasia kriisi mõju ei ulatu nendeni, küll aga ekspordist sõltuvate suurfirmadeni.

Hetkel kuum