30. september 1997 kell 22:00

Balta tõusis täpselt lati võrra

Riia börsi põhiliseks atraktsiooniks oli taas Balta, mis jätkas kiiret tõusu. Balta hind fikseeriti 7,72 latil ehk lati võrra kõrgemal eilsest. Maaklerite kommentaaride kohaselt oli kiire hinnatõus tingitud aktsia vähesest likviidsusest -- nõudlus püsis jätkuvalt kõrgel, kuid müüjaid sel hinnatasemel praktiliselt polnud. Balta oli taas ka päeva aktiivseim üle 200 000 latiga (ligi kaks kolmandikku börsi käibest). Ülejäänud turul toimus vähe huvitavat. Aktiivsem oli Staburadze, mis langes 3,31 latilt 3,25-le. Kauplemine oli üldiselt loid ning olulisi hinnamuutusi ei olnud.

Vilniuse börs liikus eile kindla suunata. Põhinimekirja iseloomustav Litin-indeks langes 1237,29 punktini, A-nimekiri seevastu tõusis 1,23 protsendi võrra 2302,88 punktini. Maaklerite sõnul on põhinimekirja aktsiad veidi ülehinnatud. Rokiskise juustuvabrik tegi pärast esmaspäevast suurtõusu läbi korrektsiooni 62 litini. Langesid ka teised põhinimekirja aktsiad peale Birzai piimakombinaadi, millega tehinguid ei sooritatud. Kogu turu käive oli esmaspäevasest kõrgem -- 1,1 mln litti.

Venemaa RTS-süsteemis kauplemine elavnes mõnevõrra. Päevakäive ulatus tubli keskmise 59,5 mln dollarini. Kerge tõusu (1,13%) tegi läbi ka RTS-indeks. Maaklerite kinnitusel olid peamisteks kauplejateks kohalikud investorid ning edaspidiseks prognoositakse vaikset tõusu.

Hoolimata närvilisusest lõpetasid USA turud päeva tõusuga. Võlakirjaturg taastas päeva lõpuks taseme. Tehnoloogiaaktsiate ja suurfirmade hindu tõstis ka kvartalilõpu n-ö aknakaunistamine, kus fondihaldurid hallatavaid portfelle kvartaliaruandes esitamiseks kenamaks kõbisid ning sel eesmärgil tuntumaid nimesid sisse ostsid. Mõned maaklerid viitasid välismaiste fondihaldurite tegevusele turgu toetava tegurina. Käibed jäid Fedi koosoleku eel siiski tagasihoidlikeks, hoolimata turu üldisest veendumusest -- intressid ei tõuse.

Hetkel kuum