12. oktoober 1997 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

Eesti ja Läti sõlmisid reedel Riias maksuinformatsiooni vahetamise lepingu, millele kirjutasid alla Läti maksuameti peadirektor Andrejs Sonicks ja Eesti maksuameti peadirektor Kalev Järvelill.

Kokkulepe näeb ette maksuinfo vahetamise kahe riigi vahel, abi maksude kogumisel Eestis registreeritud Lätis tegutsevatelt firmadelt ja vastupidi.

Kokkulepe näeb ette ka kahepoolsed maksuseadusi puudutavad konsultatsioonid ja koostöö maksuametite auditeerimisel.

Kokkulepe põhineb kahe riigi vahelisel topeltmaksustamise vältimise ja maksudest kõrvalehoidmise takistamise lepingul.

Lätis tegutseb üle 200 Eesti kapitali osalusega firma ja Läti investorid on huvitatud info saamisest Eesti maksuametilt. Eesti maksuamet on huvitatud informatsioonist eestlastega koostööd tegevate Läti firmade kohta.

Eesti tunneb huvi Läti finantspolitsei tegevuse vastu. Eestis sellist institutsiooni pole ja neid ülesandeid täidab majanduspolitsei. BNS

Peamine Vene pangandussüsteemi tänavust arengut iseloomustav tegur on krediidiasutuste arvu kahanemine, märkis keskpank.

1. jaanuaril oli Venemaal 2029 krediidiasutust, 1. juuliks oli nende arv kahanenud 1841ni. INTERFAX-BNS

?veits soovib kehtestada riigi territooriumilt läbi sõitvatele ELi kaubaveokitele teedemaksu, mis oleks piisavalt kõrge sundimaks transpordifirmasid eelistama raudteetransporti. Nii püütakse piirata raskeveokite liikumist ?veitsi teedel ja kaitsta Alpide loodust.

EL soovib aga, et teedemaks oleks võimalikult väike, maksimaalselt 500 ?veitsi franki (344 dollarit).

Erimeelsused transpordiküsimustes on viinud ummikusse ?veitsi ja Euroopa Liidu vahelised kaubandusläbirääkimised, mis kestavad juba viiendat aastat. REUTER-ETA

Venelastel ei tasu karta valuutaspekulantide rünnakuid rublale järgmisel aastal, kui Venemaa kustutab rublanumbrite tagant kolm nulli, ütles riigi keskpanga president. Sergei Dubinin ütles, et rubla nimiväärtuse muutmine ei tähenda ei musta turu lokkama löömist ega elanikkonna vaesumist.

Venemaa läheb üle uutele rahatähtedele järgmise aasta alguses, vanad rahatähed jäävad ringlusse veel üheks aastaks. INTERFAX-BNS

Hetkel kuum