14. oktoober 1997 kell 22:00

Keila teraviljatootja ootab Venemaalt suurtellimust

18 000 tonni granuleeritud jõusööta on sama suur kogus kui tehase praegune terve aasta tootmismaht. Keila Terko ASi juhatuse esimees Urmas Põld tunnistas, et enne ekspordi alustamist vajab tehas umbes viie miljoni suurust investeeringut tootmise laiendamisse.

Juunis sõlmitud lepingu kohaselt tarnib Keila Terko Moskva Krasnaja Gorka linnukasvatusfarmile 6000 tonni jõusööta väärtusega 17,6 miljonit krooni.

«Viimase partii saadame Venemaale detsembris, siis teevad partnerid oma kokkuvõtted ja otsustavad, kas tellivad meilt veel,» ütles Urmas Põld.

Keila Terko on esimene Eesti teraviljakombinaat, kes oma toodangut Venemaale ekspordib.

Järgmise aasta alguses peame välja vahetama granulaatorid, sest tänapäeval puistesööta naljalt enam müüa ei saa, ütles Põld. Tema sõnul võimaldaks võimsamate granuleerimisseadmete paigaldamine tehasel toota kuni neli korda rohkem jõusööta kui praegu.

Terve tehas vajaks uuendamist, kuid see maksaks umbes 50 miljonit krooni, ütles Põld. «Nii palju meil korraga raha välja käia pole, peame investeerima järk-järgult,» lisas ta.

Põllu sõnul ei keskendu Keila Terko edaspidi vaid ekspordile. «Siseturg jääb meiele endiselt tähtsamaks kui eksport,» kinnitas ta.

ASi Tamsalu Terko peadirektor Aadu Jaansoo ütles, et Venemaa turule läbimurdmisel mängivad põhirolli tutvused sealsete ärimeestega. «Ka meie oleme seal ringi käinud ja läbirääkimisi pidanud, kuid tulutult,» sõnas Jaansoo. «Ja loomulikult on takistuseks samuti topelttollid.»

Keila Terko tootis eelmisel aastal 8500 tonni nisujahu ja 18 000 tonni jõusööta, ka sel aastal on tootmismaht umbes sama suur.

Hetkel kuum